22.1 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Gospodarstwa rybackie należące do Ekomuzeum Doliny Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia zachęcamy do odwiedzenia gospodarstw rybackich na terenie Doliny Karpia, które należą do Ekomuzeum Doliny Karpia. Oferują one wycieczki, podczas których można zapoznać się z procesem hodowli karpia, tradycjami i historią produkcji rybackiej, specyfiką ryb słodkowodnych, a także ze zrównoważonym gospodarowaniem na obszarze NATURA 2000.

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu.

Ekomuzeum tworzone jest przez niezwykłych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami do wikliniarstwa, pszczelarstwa, malarstwa, gotowania czy historii. Ekomuzeum to miejsca, które tętnią życiem. Ich gospodarze zapraszają, aby odbyć niezwykłą przygodę:

– Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego Przeręb

Wycieczka  po gospodarstwie rybackim Przeręb wchodzącym w skład Rybackiego Zakładu Doświadczalnego w Zatorze, oprowadzana jest przez ichtiologów zajmujących się chowem i hodowlą ryb. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznają się z tradycją chowu karpia w czasach minionych oraz obecną gospodarką karpiową prowadzoną w zakładzie. Poznają specyfikę produkcji innych ryb słodkowodnych takich jak ryby roślinożerne, ryby drapieżne (szczupak, sum, sandacz) oraz jesiotry. Możliwe jest również zwiedzanie ośrodka wylęgarniczo – podchowowego produkującego materiał zarybieniowy.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/40-ekomuzeumdolinykarpia-wycieczka-rybacka-po-kompleksie-stawow-rybnych

– Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego w Głębowicach

Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego w Głębowicach odbywa się z gospodarzem, który opowiada o rodzinnej wielopokoleniowej tradycji hodowli karpia, pokazuje sprzęt służący do odłowu ryb. Spacerując po kompleksie stawowym można podziwiać otaczającą przyrodę i mieć okazję do krótkiego odpoczynku. Szczególnie jesienią można zakupić świeże karpie, amury, szczupaki i sumy.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/6-ekomuzeumdolinykarpia-zwiedzanie-gospodarstwa-rybackiego-w-glebowicach

– Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego w Osieku

Wycieczka po kompleksie stawowym w miejscowości Osiek, polega na zwiedzaniu kompleksu stawów rybnych i zapoznaniu się z historią produkcji rybackiej prowadzoną przez Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o. Podczas wycieczki przedstawiane są aspekty przyrodnicze i społeczne produkcji rybackiej. Uczestnicy zapoznają się również z tradycją hodowli karpia osieckiego sięgającą co najmniej XIV wieku oraz prowadzoną gospodarką rybacką w zakładzie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/39-ekomuzeumdolinykarpia-wycieczka-po-kompleksie-stawow-rybnych-w-osieku

– Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego w Tomicach

Wycieczka po kompleksie stawowym w Tomicach odbywa się z przewodnikiem, który podczas zwiedzania gospodarstwa rybackiego zapoznaje uczestników z procesem hodowli karpia, obszarem Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy, specyfiką ryb słodkowodnych, w szczególności karpiowych, a także ze zrównoważonym gospodarowaniem na obszarze Natura 2000.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej:

www.ekomuzeumdolinykarpia.pl/101-ekomuzeumdolinykarpia-zwiedzanie-kompleksu-stawowego-natura-i-ludzie

Wszystkie miejsca i ich oferty dostępne są na stronie internetowej:
www.ekomuzeumdolinykarpia.pl oraz na www.dolinakarpia.eu.

Zapraszamy do Ekomuzeum Doliny Karpia!

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
22.1 ° C
23.4 °
20.3 °
59 %
2.8kmh
0 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -