Gmina Zator przystępuje do realizacji Programu „Rodzina 500 plus”, który wprowadza świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko do 18. roku życia lub na każde dziecko w przypadku rodzin o niskich dochodach.

Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka w wysokość 500,00 zł m-nie. na dziecko w rodzinie. Świadczenie wychowawcze ma przysługiwać na każde drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat.
Świadczenie wychowawcze przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1 200,00 zł.

Przyznawaniem i wypłatą świadczeń wychowawczych mieszkańcom Gminy Zator od 01 kwietnia 2016 r. będzie zajmować się  dział wypłaty świadczeń wychowawczych  w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zatorze ul. Leszka Palimąki 2  (piętro budynku).  Wnioski dostępne będą  również w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zatorze ul. Leszka Palimąki 2.

Wnioski będzie można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP-ie.

Aktualnie wstępne informacje dotyczące świadczenia wychowawczego będzie można pozyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zatorze.
od poniedziałku do piątku w godzinach przyjęć interesantów tj.:

  • poniedziałek, środa, czwartek  w godz. od  7.30. do 15.30
  • wtorek 7.30 – 17.00
  • piątek 7.30 – 14.00

oraz pod numerem telefonu 33 8412-217.

Informacje dotyczące świadczenia wychowawczego dostępne są również na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zatorze

Anna Koczurkiewicz

źródło: UM w Zatorze

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here