25.1 C
Zator
czwartek, 2 lipca 2020
- REKLAMA -

#KODEKS DROGOWY Uwaga kierowcy! Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. SPRAWDŹ

Musisz przeczytać

Już dziś otwarty jest nowy ośrodek wypoczynkowy w Zatorze

W malowniczej miejscowości Zator powstał nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Forest Camp. Właściciele ośrodka dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić przyjezdnym gościom jak najlepszy wypoczynek. W tym...

#ZATOR Powalone drzewo, którego sprawcą był… Bóbr!

Dziś (1 lipca) w godzinach porannych druhowie z OSP Zator zostali zadysponowani do powalonego drzewa w Rudzach na ul. Dworskiej. Po dojeździe na miejsce...

Zbigniew Biernat został komisarzem Czernichowa

Zbigniew Biernat, były burmistrz Zatora oraz były poseł z okręgu chrzanowskiego został komisarzem w gminie Czernichów po śmierci wójta Szymona Łytka. W gminie nie...

Nowe numery telefonów do jednostek Policji

Od czwartku 2 lipca 2020 będą funkcjonować nowe numery telefonów do komend Policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek...
- REKLAMA -

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, od dziś tj. 7 listopada 2019r wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące kontroli drogowej w Polsce. Sprawdź co się zmieniło!

Jedna ze zmian dopuszcza postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
W związku z tym policja, w celu przeprowadzenia kontroli drogowej może zatrzymać swój pojazd zarówno oznakowany, jak i nieoznakowany niemalże w każdym miejscu. Przepisy te ułatwią organizację kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym.

Rozporządzenie rozszerza katalog możliwości wpuszczenia kierowcy kontrolowanego pojazdu do radiowozu.
Przykładem takiej sytuacji jest zapłata mandatu za pomocą karty płatniczej. Jeżeli kierowca wybierze taką formę płatności, będzie mógł tego dokonać wewnątrz radiowozu.

Policjant w mundurze nie będzie musiał legitymować się każdemu kierowcy w celu przeprowadzenia tzw. ” szybkich testów trzeźwości”.

Jeżeli policjant nabierze wątpliwości co do przewożonego ładunku będzie mógł zerwać plomby i sprawdzić jego zawartość. Przepisy te zostały uregulowane w nowym rozporządzeniu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
całkowite zachmurzenie
25.1 ° C
26.7 °
24 °
69 %
2.1kmh
99 %
czw
27 °
pt
20 °
sob
24 °
nie
26 °
pon
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -