9.7 C
Zator
wtorek, 18 lutego 2020
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

#KODEKS DROGOWY Uwaga kierowcy! Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. SPRAWDŹ

Musisz przeczytać

#BRZEŹNICA Poszukiwany przez policję

Wiesław Hardek urodzony 28 lipca 1958, syn Jerzego i Czesławy, zamieszkały w Brzeźnicy jest poszukiwany przez jednostkę KPP Wadowice na podstawie art. 286 §...

Absurdalne zachowanie kierowcy na trasie Zator – Wadowice VIDEO!

Filmik ukazuje kierowcę, który w dniu 13.02.2020 br. około godziny 20:13 na trasie Wadowice-Zator, obok siłowni na Rudzach "popisał" się totalnym brakiem rozsądku.. Powinien go...

Odwołane poszukiwania zaginionej oświęcimianki

Dziś (13.02.2020) w godzinach popołudniowych oświęcimska Policja została powiadomiona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach o odnalezieniu zwłok kobiety tj. 47 –...

#GIERAŁTOWICE Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba poszkodowana

Dzisiaj (13.02) tuż przed godziną 9:00 na drodze wojewódzkiej Andrychów - Zator doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Na miejsce...

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, od dziś tj. 7 listopada 2019r wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące kontroli drogowej w Polsce. Sprawdź co się zmieniło!

Jedna ze zmian dopuszcza postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
W związku z tym policja, w celu przeprowadzenia kontroli drogowej może zatrzymać swój pojazd zarówno oznakowany, jak i nieoznakowany niemalże w każdym miejscu. Przepisy te ułatwią organizację kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym.

Rozporządzenie rozszerza katalog możliwości wpuszczenia kierowcy kontrolowanego pojazdu do radiowozu.
Przykładem takiej sytuacji jest zapłata mandatu za pomocą karty płatniczej. Jeżeli kierowca wybierze taką formę płatności, będzie mógł tego dokonać wewnątrz radiowozu.

Policjant w mundurze nie będzie musiał legitymować się każdemu kierowcy w celu przeprowadzenia tzw. ” szybkich testów trzeźwości”.

Jeżeli policjant nabierze wątpliwości co do przewożonego ładunku będzie mógł zerwać plomby i sprawdzić jego zawartość. Przepisy te zostały uregulowane w nowym rozporządzeniu.

- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
pochmurno z przejaśnieniami
9.7 ° C
10.6 °
8.9 °
61 %
1.5kmh
75 %
pon
9 °
wt
8 °
śr
7 °
czw
5 °
pt
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -