10.7 C
Zator
wtorek, 29 września 2020
- REKLAMA -

#KODEKS DROGOWY Uwaga kierowcy! Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. SPRAWDŹ

Musisz przeczytać

#ZATOR Wielkie otwarcie Netto już niebawem

Już 8 października o godzinie 8:00, swoje drzwi otworzy dla klientów nowy supermarket Netto przy ul. Władysława Grabskiego 14. Na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji...

#ZATOR Podpisano umowę na budowę obwodnicy

W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisano umowę na budowę obwodnicy Zatora w ciągu drogi wojewódzkiej 781. Nowym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex....

#PRZECISZÓW Wypadek drogowy.

Dziś (23.09.2020) o godzinie 09.50 w Przeciszowie na ulicy Długiej policjanci i ratownicy medyczni interweniowali w związku z wypadkiem drogowym. Jak wstępnie ustalili policjanci 86...

Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 24 września do 3 października 2020 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno...
- REKLAMA -

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, od dziś tj. 7 listopada 2019r wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące kontroli drogowej w Polsce. Sprawdź co się zmieniło!

Jedna ze zmian dopuszcza postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
W związku z tym policja, w celu przeprowadzenia kontroli drogowej może zatrzymać swój pojazd zarówno oznakowany, jak i nieoznakowany niemalże w każdym miejscu. Przepisy te ułatwią organizację kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym.

Rozporządzenie rozszerza katalog możliwości wpuszczenia kierowcy kontrolowanego pojazdu do radiowozu.
Przykładem takiej sytuacji jest zapłata mandatu za pomocą karty płatniczej. Jeżeli kierowca wybierze taką formę płatności, będzie mógł tego dokonać wewnątrz radiowozu.

Policjant w mundurze nie będzie musiał legitymować się każdemu kierowcy w celu przeprowadzenia tzw. ” szybkich testów trzeźwości”.

Jeżeli policjant nabierze wątpliwości co do przewożonego ładunku będzie mógł zerwać plomby i sprawdzić jego zawartość. Przepisy te zostały uregulowane w nowym rozporządzeniu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
pochmurno z przejaśnieniami
10.7 ° C
11.1 °
10 °
100 %
2.6kmh
75 %
wt
14 °
śr
13 °
czw
12 °
pt
17 °
sob
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -