14.2 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Firma Pawbol zainwestuje 25 milionów w Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

PAWBOL to firma, która od ponad 30 lat działa w branży elektrotechnicznej na rynku krajowym i międzynarodowym. Działalność firmy obejmuje produkcję komponentów oraz produktów przeznaczonych do elektryki i elektroniki oraz ich sprzedaż na rynki krajowe i zagraniczne.

Szybkie poszerzanie oferty asortymentowej i zdobywanie kolejnych rynków zbytu zdecydowały o kolejnej inwestycji – rozbudowie zakładu PAWBOL w Zatorze. Firma wybuduje nowe hale produkcyjne i magazynowe na terenie strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego. Dodatkowo PAWBOL planuje rozszerzenie parku maszynowego oraz unowocześnienie infrastruktury, co bezpośrednio wpłynie na optymalizację i automatyzację procesów produkcyjnych oraz magazynowych, tym samym zwiększając swoją konkurencyjność na rynku.

Przedsiębiorca zadeklarował koszty inwestycyjne w wysokości ponad 25 milionów złotych.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał w tym roku już 23 decyzje o wsparciu z czego 10 to reinwestycje.

Blisko 50% wydanych przez nas w tym roku decyzji o wsparciu dotyczy reinwestycji. Firmy wracają do nas, co oznacza, że doceniają Polską Strefę Inwestycji jako narzędzie wsparcia rozwoju ich biznesów. Przedsiębiorcy mogą tworzyć zaawansowane technologicznie miejsca pracy, modernizować swoje zakłady, co jednoznacznie wpływa na rozwój całego naszego regionu. Warto również przypomnieć, że ulga podatkowa może być udzielona zarówno na budowę nowego zakładu, jak i na rozbudowę już istniejącego. Mogą o nią ubiegać się nie tylko duże firmy, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa. A ostatnio wydane decyzje są tego doskonałym przykładem. – Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.

Więcej informacji na stronie Krakowski Park Technologiczny (kpt.krakow.pl)

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
14.2 ° C
18.1 °
11.9 °
51 %
6.9kmh
100 %
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
7 °
pon.
1 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -