8.9 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Energylandia JUŻ OTWARTA! Zobacz odpalenie 17 metrowej choinki!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Winter Kingdom w Energylandii otwarty!

Energylandia
Energylandia

Kolejne, huczne otwarcie Energylandii już za nami! Od 26 listopada bramy największego Parku Rozrywki ponownie są otwarte!  W tym roku wszyscy fani roller coasterów, karuzel i zjeżdżalni mogą podziwiać Park, który przemieniony został w prawdziwie świąteczną krainę “Winter Kingdom”!  Nowy, zimowy sezon trwać będzie do 23 grudnia, a w tym czasie wszystkim atrakcjom znanym już naszym Gościom, będą towarzyszyły iście świąteczne i zimowe nowości, przywołujące na myśl góry śniegu i niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat! Sprawdź, co znajdziecie w tym roku!

Energylandia
Energylandia

Bicie świetlnych rekordów!

W Energylandii rozbłysła już choinka, mierząca aż 17 metrów, przyozdobiona 2,5 tysiącem kolorowych bombek, światełek i dekoracji, która od razu przywołuje świąteczne nastroje! Łączna długość przewodów z oświetleniem głównej choinki wynosi niewyobrażalne 10 kilometrów! Tak duże i przyozdobione drzewko robi ogromne wrażenie już na samym wejściu do Energylandii, a jest to dopiero początek i niewielka część wszystkiego, co oświeca i przyozdabia Park Roller Coasterów nr 1 w Europie! Od wejścia, przez wszystkie alejki, dziedziniec, jak i w każdej strefie zabawy wiją się świetlne konstrukcje, niczym z bajki. Ilość lampek, które tworzą bijący rekordy, największy w Polsce ogród świateł sięga liczby niewyobrażalnych 5 milionów! Słynąca z bicia rekordów Energylandia będzie tym razem widoczna niemal z kosmosu dzięki ogromnej mocy lampek wijących się wokół czynnych roller coasterów i jednocześnie oświetlających tegoroczny Winter Kingdom!

Energylandia
Energylandia

Zimowe Zabawy

Wspomnieliśmy o górach śniegu, bo oczywiście światła to nie wszystkie niespodzianki przygotowane dla gości! W zimowej odsłonie Parku miejsce dla siebie znajdą również zwolennicy aktywnego wypoczynku. Poza atrakcjami znanymi z wcześniejszych sezonów, pojawiły się zabawy, które wywołują uśmiech u każdego fana zimowych przygód. Znaleźć można m.in. nie jedno, lecz aż dwa lodowiska, przygotowane również z myślą o najmłodszych! Dwie tafle, o powierzchni 140 m2 dla najmłodszych i 660 m2 dla nieco starszych, pomieszczą kilkadziesiąt osób jednocześnie. Taflom lodu towarzyszy oczywiście wypożyczalnia łyżew, która każdemu zainteresowanemu umożliwia skorzystanie z tej aktywnej części zabawy! Kolejną, zimową niespodzianką, równie aktywną, co poprzednia jest snowtubing!  Za tą nazwą nie kryje się nic innego niż ogrom uśmiechu i zabawy! Przygotowane są dwie wersje zjazdu na dmuchanych pontonach z pagórków o różnej wysokości – 6 metrów ze zjazdem o długości 42 metrów i 3,5 metra ze zjazdem o długości 24 metrów – to sprawia, że i ta zabawa jest odpowiednią rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Energylandia
Energylandia

Bożonarodzeniowe smaki, atrakcje i Świąteczny Mikołaj!

W świątecznym odzwierciedleniu Energylandii nie może zabraknąć Bożonarodzeniowego Jarmarku, który znajdziecie między wioską wikingów, a szwajcarską. Tutaj zaopatrzycie się na nim w świąteczne gadżety i pamiątki, ale też zasmakujecie wyjątkowych potraw oraz rozpływających się w ustach smakołyków. Nieopodal odnajdziecie kolejną okazję do wspólnej zabawy z przyjaciółmi i rodziną na warsztatach zdobienia pierniczków! A Świąteczny Mikołaj? Znajdziecie go tuż naprzeciwko warsztatów piernikowych i dwa kroki od lodowiska! Bez względu na to, czy byliście grzeczni, czy czasem zdarzało się o tym zapomnieć, możecie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie!

Roller Coastery także czynne zimą!

Od samego początku Energylandia przygotowywała się do tego, aby działać również zimą.

Energylandia
Energylandia

Wytyczne producentów określają warunki, w których mogą działać atrakcje, dlatego podczas Winter Kingdom, oprócz świątecznych nowości, do Waszej dyspozycji jest aż 5 stref zabawy, z wyłączeniem tylko atrakcji wodnych. Przejazd karuzelami i roller coasterami w Strefie Familijnej, Bajkolandii, Ekstremalnej, Smoczym Grodzie oraz najnowszej strefie Aqualantis, dostarczy tym razem nie tylko ogromu zabawy, ale również niezapomniane widoki największego w Polsce ogrodu świateł z lotu ptaka!

Niepowtarzalny zimowy i świąteczny klimat dopełniają dekoracje, ozdoby, dedykowane menu punktów gastronomicznych, kawiarni i restauracji, ale także specjalne widowiska w Teatrze Egypt oraz wyjątkowa parada wieńcząca zabawę w Energylandii – zawsze na 15 minut przed zamknięciem Parku. Wszystko to specjalnie przygotowane na sezon Winter Kingdom, lecz tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć, do czego zachęcamy!

Poniżej kilka ujęć:

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.9 ° C
11.5 °
7.8 °
82 %
2kmh
100 %
pon.
9 °
wt.
17 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -