19.3 C
Zator
piątek, 24 marca 2023
- REKLAMA -

Dwoje nastolatków w szkole pod wpływem alkoholu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 2 listopada 2015 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji interweniowali w sprawie dwóch nastolatków, którzy na lekcje przyszli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż przed południem w jednej z oświęcimskich szkół ponadgimnazjalnych gdzie nauczyciele zauważyli, że dwaj uczniowie zjawili się na lekcjach pod wpływem alkoholu. Szkoła natychmiast powiadomiła rodziców i Policję. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce gdzie okazało się, że obaj nastolatkowie tj. mieszkaniec powiatu chrzanowskiego oraz mieszkaniec Gminy Oświęcim mają w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców, natomiast informacja na temat zdarzenia zostanie przekazana do Sądu Rejonowego Wydziału  Rodzinnego i Nieletnich.  Ponadto w trakcie dalszych czynności policjanci ustalą również w jaki sposób nieletni weszli w posiadanie alkoholu.

Przypominamy sprzedawcom:  Zgodnie z art. 43 pkt. 1, Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:  kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie. W przypadku nieprzestrzegania określonych w ustawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych, a w szczególności: sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw, właścicielowi sklepu lub lokalu może zostać  cofnięte  zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Małgorzata Jurecka rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
19.3 ° C
22.5 °
17.4 °
44 %
4.5kmh
100 %
pt.
19 °
sob.
13 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -