18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Czy piesi noszą odblaski? Czy coś się zmieniło?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci dbając o bezpieczeństwo kontrolują czy piesi noszą odblaski.

W drugiej połowie ubiegłego roku wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków przez pieszych. Od tego momentu każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Wszystko po to aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

W okresie obowiązywania w/w przepisu policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu oświęcimskiego ujawnili ponad dwa tysiące wykroczeń popełnionych przez pieszych, z których, aż 393 dotyczyły braku elementów odblaskowych. W początkowym okresie stosowali pouczenia i w ten sposób 279 pieszym przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, natomiast w kolejnych miesiącach ukarali mandatami  114  pieszych nie posiadających elementów odblaskowych. Być widocznym znaczy przeżyć

Policja w dalszym ciągu apeluje o noszeniu elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym.

Pamiętajmy, że po zapadnięciu zmroku kierowca samochodu zobaczy pieszego nie posiadającego elementów odblaskowych dopiero z odległości 20, 30 metrów, więc na jego ominięcie lub zahamowanie ma niewiele czasu. Sytuacja się zmienia się gdy pieszy nosi odblask wtedy jest widoczny już z odległości 150 metrów.

Dlatego apelujemy aby wszyscy piesi w tym również ci poruszający się jezdnią w obszarze zabudowanym,  dbając o swoje bezpieczeństwo nosili elementy odblaskowe.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -