9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Babciu, Dziadku – bądźcie ostrożni! Nie dajcie się oszukać!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dzielnicowi oraz policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z oświęcimskiej komendy Policji, a także dzielnicowi z komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze z okazji Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia, przekazali do przedszkoli ponad 4200 kartek informacyjno-profilaktycznych dedykowanych dla seniorów. Kartki trafiły w ręce przedszkolaków, którzy przekażą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom.

Kartki edukacyjne dla seniorów przygotowane zostały w ramach projektu pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który powstał przy realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie za pośrednictwem wnuka do babci i dziadka.

Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję – oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wierszyk z przestrogami jak nie stać się ofiarą oszustwa „Na wnuczka” czy „Na policjanta”.

Drodzy seniorzy! Apelujemy o czujność i ostrożność! Kiedy odbieramy telefon nigdy nie wiemy z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie wiemy, jakie intencje ma osoba po drugiej stronie. Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodzin czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji. W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na Policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta oświęcimska Policja życzy dużo zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -