-0.1 C
Zator
poniedziałek, 30 stycznia 2023
- REKLAMA -

Akcja BEZPIECZNE FERIE 2016 w powiecie oświęcimskim

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Od przyszłego tygodnia w Małopolsce oraz województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Jak co roku policjanci przystępują do działań, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, w tym również wyjeżdżającym na wypoczynek.

Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci jeszcze przed feriami podczas spotkań w szkołach policjanci omawiali tematykę związaną z zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas zimowego wypoczynku. Prelekcje takie zostaną również przeprowadzone w placówkach, w których dzieci będą miały zorganizowane zajęcia.

Z kolei podczas spotkań z rodzicami funkcjonariusze apelowali o zapewnienie dzieciom prawidłowej, najlepiej zorganizowanej formy opieki, a także podawali sposoby zabezpieczenia mienia w przypadku wyjazdu na wypoczynek całej rodziny. Dodatkowo informowali rodziców i opiekunów zorganizowanych grup o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów przed wyjazdem.

Również teraz przypominamy rodzicom o możliwości skontrolowania stanu technicznego autokarów czy uprawnień kierowców. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia zawierającego miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru, wykonają odpowiednie czynności, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości.

Aby zgłosić kontrolę autokaru rodzic bądź opiekun grupy powinien wcześniej przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem w godzinach od 8.00 do 15.00 zgłosić wyjazd autokaru pod numer telefonu 33 847 53 13 i podać miejsce oraz godzinę planowanego wyjazdu. Zgłoszeń przez całą dobę można również dokonywać u oficera dyżurnego KPP Oświęcim dzwoniąc pod numer 33 847 52 80.

W pilnych przypadkach np. podejrzenia stanu nietrzeźwości kierowcy lub ujawnienia innych nieprawidłowości kontrola będzie wykonywana niezwłocznie po zgłoszeniu tego faktu pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112.

Podczas przeprowadzonych w styczniu br. kontroli 16 autokarów policjanci nałożyli już 11 mandatów karnych za różnego rodzaju wykroczenia. Dlatego funkcjonariusze apelują również do przewoźników o przestrzeganie przepisów oraz właściwe przygotowanie autokarów, gdyż w przypadku ujawnienia nieprawidłowości pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

W powyższe działania włączyły się również Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów, gdzie autokary skierowane przez Policję zostaną sprawdzone bezpłatnie.

Ponadto informujemy, że dzieci uczestniczące w różnych formach zorganizowanego wypoczynku będą mogły zapoznać się z pracą policjantów odwiedzając komendę w dniu 20 stycznia 2016 oraz podczas zajęć profilaktycznych zorganizowanych w ramach półkolonii. Zgłoszeń należy dokonywać w Zespole ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod nr tel. 33 847 52 07.

Z naszej strony życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego zimowego wypoczynku.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
-0.1 ° C
1.2 °
-0.9 °
95 %
7.9kmh
100 %
pon.
2 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
1 °
pt.
0 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
%d bloggers like this: