foto: sportzator.com

W ostatnią niedzielę najmłodsi kolarze Sokoła walczyli w ogólnopolskim wyścigu o Puchar Ziemi Leżajskiej. Dawno nie obserwowaliśmy tak dobrze obsadzonych zawodów dla kategorii młodzieżowych. Zapewne znaczący wpływ na ilość i „jakość” zawodników miała ranga tych zawodów. Była to pierwsza z Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ze swych pierwszych punktów może cieszyć się Michał Śliwiński. W kategorii juniorów młodszych stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo, do którego zabrakło mu dosłownie kilku sekund. Michał po starcie zainicjował ucieczkę z 55 osobowego peletonu i wspólnie z kolarzem z Rzeszowa i Białegostoku odskoczyli rywalom. Nadając tempo uciecze niestety utracił nieco sił co wykorzystali jego kompani ucieczki i w efekcie zabrakło nieco dystansu aby ponownie walczyć o zwycięstwo. Na pocieszenie przypadło trzecie, bardzo dobre miejsce naszego zawodnika.
Bardzo dobrze rozpoczęła wyścig w kategorii młodziczek Inez Durlak. Podobnie jak Michał po starcie wyszła na prowadzenie, jednak kłopoty techniczne zmusiły ją do walki nie tylko z koleżankami ale również ze sprzętem. Ostatecznie zajęła 4 miejsce po bardzo ładnej jeździe.

W młodzikach, w ponad 40osobowej stawce Maks Wiśniowski zajął 7 pozycję. Dawid Śliwiński, niestety podczas wyprzedzania zawodnika na trasie, zaliczył efektowny upadek co spowodowało spadek o kilka pozycji i uplasowało go na 11 miejscu.

Kamil Łaziński również nie ustrzegł się problemów technicznych i podążając dzielnie cały wyścig na tylko jednym działającym biegu, pozostawił za sobą aż 25 rywali.

Źródło: Sport Zator

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here