8.2 C
Zator
sobota, 2 marca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Kolejny sukces młodzieży Zatorzanki

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Trampkarze LKS „Zatorzanki” Zator po raz kolejny uczestniczyli w turnieju zorganizowanym przez wojewódzkie zrzeszenie LZS –„Piłkarska Kadra Czeka”. W dniu 10 czerwca 2020 roku udali się na turniej wojewódzki do Krakowa – Swoszowic aby walczyć o awans do turnieju ogólnopolskiego. W powyższym turnieju występowały najlepsze zespoły reprezentujące rejony Małopolski.

W pierwszym meczu Zatorzanie pokazali świetną formę. Na ciężkim terenie pokonali  gospodarzy turnieju tj: Krakus Swoszowice aż 9:0 i mogłoby się wydawać, że wynik „hokejowy” to sytuacji było jeszcze co nie miara. Nasi zawodnicy bacznie obserwowali swoich rywali, gdyż w drugim spotkaniu Radziszowianka Radziszów podejmowała Krakusa.  Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Radziszowa 1:0 i Zatorzanie wiedzieli, że wystarczy „tylko” zremisować z Radziszowianką. Do meczu przystąpili bardzo skoncentrowani, co przyniosło skutek prawie przez całe spotkanie. Do końca spotkania prowadzili 2:0 i radość awansu była coraz bliżej. Przeciwnicy zdołali jednak strzelić kontaktowego gola i w naszym zespole wkradła się nerwowość. Jednak trener Marcin Folga potrafił zapanować nad całymi emocjami drużyny i dzięki jego podpowiedzią Zatorzanka Zator zwyciężyła jakże ważny mecz 2:1.

Dwa zwycięstwa zapewniły piłkarzom Zatorzanki Mistrzostwo Finału Małopolskiego „Piłkarska Kadra Czeka” i wyjazd na ogólnopolskie finały, które odbędą się w dniach 20-23 lipca 2020 roku na obiektach sportowych w Zamościu.

Przewodniczący wojewódzkiego zrzeszenia LZS podziękował wszystkim uczestnikom, zaznaczając, że zwycięzca, a więc „Zatorzanka” Zator będzie reprezentować Małopolskę na turnieju Ogólnopolskim. Zawodnicy naszej drużyny rozegrali świetny turniej i pokazali, że szkolenie dzieci i młodzieży w klubie idzie w dobrym kierunku i co bardzo cieszy przynosi liczne sukcesy. Start w zawodach Ogólnopolskich, gdzie będą wszyscy reprezentanci województw jest świetną promocja naszego klubu i miasta Zator. Liczymy, że wyjazd ten będzie wspierany finansowo przez Urząd naszego miasta i pozwoli chłopakom spełniać ich sportowe pasje i marzenia.

Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali Puchar i nagrody w postaci kompletu stroi piłkarskich, a decyzją wszystkich trenerów najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik „Zatorzanki” Tosi Buassa, natomiast statuetkę najskuteczniejszego zawodnika z 5 trafieniami odebrał Michał Rąpel.

Skład drużyny trampkarzy LKS Zatorzanka: Tori Buassa, Karol Biel, Krzysztof Gałuszka, Kamil Maślona, Jakub Monica, Michał Rąpel, Tomasz Sochacki, Zbigniew Stawowiak, Jakub Szarek, Jakub Toporek, Seweryn Zając, Mikołaj Żmuda, Szymon Dziuba, Arkadiusz Kowalcze, Karol Kwiatkowski.

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.2 ° C
9.8 °
7.1 °
82 %
1.3kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
9 °
śr.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -