foto: SPORT ZATOR

Nasi zawodnicy nie próżnują i próbują swoich sił także w innych odmianach kolarstwa górskiego. Po serii medali Mistrzostw Polski w formule olimpijskiej, przyszła kolej na maratony. Nasz Młodzieżowiec, Michał Topór pojawił się na starcie wyścigu w Dukli, zaliczanego do serii maratonów „Cyklokarpaty.

Wybór padł na koronny, najdłuższy dystans, liczący 68km i zapewniający przynajmniej 3,5h zmagań z ciekawą, bardzo wymagającą górską trasą. Dodatkowych atrakcji dostarczyła również pogoda, która poprzez opady deszczu zmieniła leśne ścieżki w błotnisty poligon. To wszystko sprawiło, że oprócz wytrzymałości charakterystycznej dla tej odmiany kolarstwa górskiego, tego dnia liczyło się również odpowiednie przygotowanie sprzętowe oraz dobre obycie z techniką jazdy w takich warunkach.
Pierwszą godzinę wyścigu, Michał spędził jadąc na czele w trzyosobowej grupce, jednak wkrótce potem na jednym z leśnych podjazdów postanowił podkręcić tempo, wskutek czego odjechał rywalom i resztę wyścigu pokonał już samotnie zmierzając do mety, na której zameldował się jako zwycięzca nie tylko swojej kategorii wiekowej, ale również klasyfikacji generalnej open. Aktualnie nasi zawodnicy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski, właśnie w maratonie MTB.

Foto: Cyclokarpaty

Tekst: UKS Sokół

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here