7.8 C
Zator
wtorek, 21 marca 2023
- REKLAMA -

Przy wędce okazaliśmy się lepsi.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W sobotni poranek, 20 września 2014 roku, na łowisku w Lędzinach – Górkach odbyły się „Międzypowiatowe Zawody Wędkarskie„. To pierwsza edycja imprezy, aczkolwiek zanotowana frekwencja i stworzona atmosfera pozwalają myśleć, iż nie ostatnia. 38 zawodników z powiatów oświęcimskiego i bieruńsko-lędzińskiego konkurowało o tytuł zwycięzcy i Puchar Starosty.

Jerzy Kornecki, prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego „Piast” nie wyklucza dalszego rozwoju zawodów:

– Mimo, że pogoda nie potraktowała nas zbyt łaskawie, atmosfera jest bardzo przyjazna, dlatego będziemy planować kolejną edycję zawodów w przyszłym roku. Kto wie, być może zaprosimy do współpracy sąsiednie powiaty, wówczas uruchomilibyśmy drugi staw i wydarzenie zyskałoby szerszą rangę.

Podczas zawodów na haczykach najczęściej można było zobaczyć popularnego w naszych stronach karpia. Zdarzały się również przypadki wyłowienia szczupaka, okonia, leszcza, lina czy amura.

Wyniki przedstawione przez komisję sędziowską nie pozostawiły wątpliwości, wędki czyjego powiatu pracowały wydajniej.

Powiat oświęcimski

drużynowo – 17,66 kg

indywidualnie

  • 2. miejsce – Marcin Ginalski (5,66 kg)
  • 3. miejsce – Jan Stokłosa (3,05 kg)

Powiat bieruńsko-lędziński

drużynowo – 16,07 kg

indywidualnie

  • 1. miejsce – Adam Dandyk (6,75 kg)

Dla najlepszych wędkarzy przygotowano pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Spotkanie w Górkach było również okazją do wymiany przemyśleń między starostami obu powiatów.

– Dzisiaj starosta bieruńsko – lędziński przedstawił nam bardzo dobry pomysł budowy ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Wisły. Jest to idea, która może zrodzić ciekawą inicjatywę, bowiem możemy stworzyć szlaki rowerowe, którymi będą podróżowali nasi mieszkańcy w kierunku Beskidu Żywieckiego – wyjawił podczas sobotniego wydarzenia starosta oświęcimski Józef Krawczyk.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
7.8 ° C
9.8 °
6.1 °
89 %
0.6kmh
99 %
wt.
7 °
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
20 °
sob.
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -