W najtrudniejszym z serii maratonów MTB organizowanych przez Czesława Langa, znakomicie spisała się zawodniczka UKS Sokół Zator Rita Malinkiewicz. Startująca w barwach Reprezentacji Polski, Rita zajęła trzecie miejsce na najdłuższym dystansie Grand Fondo, ulegając jedynie starszym zawodniczkom – w tym aktualnej Mistrzyni Polski elity – Michalinie Ziółkowskiej oraz naszej reprezentantce na Igrzyska Olimpijskie Katarzynie Solus-Miśkowicz.

O trudności trasy niech świadczy fakt, iż zawodnicy mieli do pokonania 66km trasy o łącznej sumie przewyższeń 2295m! To tak, jakby z Kuźnic podjechać blisko trzy razy na Kasprowy Wierch. Morderczy wyścig odbywał się w ulewnym deszczu i bardzo niskiej temperaturze jak na tą porę roku. Aby zobrazować włożony wysiłek w pokonanie trasy maratonu, można podać średnie tętno z wyścigu, które u naszej zawodniczki wyniosło 167 uderzeń na minutę przez blisko cztery godziny wyścigu, a maksymalne to 190!

Niestety nie był to szczęśliwy wyścig dla naszej drugiej reprezentantki. Gabriela Wojtyła po groźnie wyglądającym wypadku została przewieziona karetką do zakopiańskiego szpitala, gdzie stwierdzono skomplikowany uraz ręki.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here