9.1 C
Zator
sobota, 2 marca 2024
- REKLAMA -

Wykonanie ekspertyzy samochodu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Wykonanie ekspertyzy samochodu może nam być potrzebne z różnych przyczyn. Nie zawsze jest to związane z oszacowaniem szkód po wypadku samochodowym. Codzienność pisze różne scenariusze nieraz nawet możemy nie zdawać sobie sprawy, że potrzebujemy ekspertyzy sporządzonej przez profesjonalistę.

Kiedy możemy potrzebować ekspertyzy?

W naszym życiu może pojawić się wiele sytuacji, kiedy opinia rzeczoznawcy motoryzacyjnego jest nam niezbędna. Dzięki takiej ekspertyzie możemy ocenić jakość wykonania napraw mechanicznych. Konieczne bywa także poznanie jakości napraw blacharsko- lakierniczych. Rzeczoznawca może wykonać dla nas ekspertyzę, żeby ocenić uszkodzenia powypadkowe oraz te wynikające z eksploatacji pojazdu.

Co jeżeli nasz pojazd ma nieczytelne numery identyfikacyjne?

Bardzo często niezbędne jest odzyskiwanie lub nadanie nowych numerów identyfikacyjnych pojazdu. W takiej sytuacji pomoc rzeczoznawcy samochodowego także może być nieoceniona. Bardzo częstą przyczyną przez którą występuje konieczność nadania nowych numerów identyfikacyjnych jest ich naturalne zanikanie spowodowanie korozją albo innymi czynnikami mechanicznymi. Wyraźne i możliwe do odczytania numery identyfikacyjne umieszczone na niektórych elementach są niezbędne podczas rejestracji pojazdu. Nabicie nowych numerów jest bardzo poważną procedurą, którą ściśle reguluje Ustawa prawo o ruchu drogowym. W ustawie jasno określono, że tylko rzeczoznawca figurujący na liście rzeczoznawców Ministra Infrastruktury posiada wymagane uprawnienia. Taka procedura nakłada konieczność przeprowadzenia przez rzeczoznawcę motoryzacyjnego ekspertyzy na podstawie której wydaje się opinię techniczną, która stanowi podstawę do wydania decyzji, zezwalającej na nabicie nowych numerów, co jest niezbędne w momencie rejestracji samochodu.

Bezpieczny zakup używanego auta

Dokonując zakupu używanego pojazdu zawsze podejmujemy ryzyko, ponieważ rzadko kiedy mamy pewność co do faktycznego stanu auta. Obecnie nie musimy być zdani na łut szczęścia w tym zakresie. Najprostszym sposobem, żeby uchronić się, a przede wszystkim swój portfel przed przykrymi i kosztownymi konsekwencjami zakupu auta z usterkami jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy. Sporządzenie ekspertyzy w tym zakresie pozwoli nam zapoznać się z realnym stanem technicznym auta. Będzie dla nas stanowiło poważny argument w negocjacjach cenowych albo pozwoli nam uchronić się przed zakupem pojazdu wymagającego dużych nakładów do przywrócenia mu pełnej sprawności. Taka pomoc może okazać się nieoceniona, ponieważ będziemy wiedzieli co dokładnie nabywamy, rzeczoznawca może także trafnie nam doradzić. Niejednokrotnie samo pojawienie się z nami rzeczoznawcy posiadającego konieczny do wydania ekspertyzy sprzęt powoduje, że sprzedający zmienia całkowicie front i obniża cenę. Zastanówmy się zatem czy warto ryzykować, ponieważ oprócz złego stanu technicznego pojazdu możemy trafić na egzemplarz pochodzący z kradzieży. Zakup takiego samochodu niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji, warto zatem zrobić wszystko, żeby tego uniknąć.

Uczciwa wysokość odszkodowania

Kolizja drogowa może przydarzyć się każdemu z nas. Niejednokrotnie z pozoru delikatna stłuczka może wiązać się z dużymi kosztami. Jeżeli uszkodzeniu ulega kilka elementów pojazdu, możemy mówić o naprawdę poważnych kwotach. Ubezpieczycielowi zależy na tym, by zapłacić nam jak najmniej, my chcielibyśmy naprawić pojazd bez kosztów- po to większość z nas dokonuje dopłat do dodatkowych wariantów przy polisach ubezpieczeniowych. W takiej sytuacji rzeczoznawca może bardzo nam pomóc, ponieważ w ekspertyzie zawrze realne wartości, biorąc pod uwagę rzeczywiste koszty oryginalnych części wraz z kosztami pracy mechanika samochodowego.

Pomoc rzeczoznawcy bywa nieoceniona. Zakup auta, problem z uzyskaniem realnej kwoty naprawy od ubezpieczyciela, zatarcie numeru VIN- to tylko kilka z przykładów, kiedy rzeczoznawca za pomocą wydanej ekspertyzy może pomóc nam w rozwiązaniu naszych problemów. Dlatego nie dajmy się oszukać korzystajmy z pomocy, która może uchronić nas od wielu przykrych konsekwencji.

W celu umówienia się na ekspertyzę samochodową zapraszam do kontaktu:

Moto-Rzeczoznawca Michał Kamiński 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.1 ° C
11.5 °
8 °
84 %
1.8kmh
98 %
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
9 °
śr.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -