10.7 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

W jakich branżach jest szansa na znalezienie pracy zdalnej w Krakowie?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Korzyści z niej płynące doceniają nie tylko pracownicy, ale również pracodawcy, którzy chętnie zatrudniają osoby na tak zwane umowy w formie telepracy. Jakie istnieją szansę na znalezienie takich ogłoszeń o pracę? W jakich branżach można liczyć na zatrudnienie w takiej formie? Podpowiadamy.

Praca zdalna w branży IT w Krakowie

Duża liczba firm w Krakowie specjalizuje się w IT. Jest ona prężnie i szybko rozwijającą się branżą. Powstają zarówno małe, jak i większe firmy. Duże korporacje o zasięgu międzynarodowym chętnie wynajmują przestrzenie na biura w mieście. Od pewnego czasu można jednak zaobserwować pewien istotny trend. Firmy rezygnują z dużych lokali biurowych i korzystają z usług pracowników w formie pracy zdalnej. Pracodawcy zatrudniają w ten sposób zarówno wyspecjalizowanych seniorów, jak i niedoświadczonych juniorów. Wielu programistów, którzy specjalizują się w wąskich dziedzinach tworzenia aplikacji, chętnie korzysta z tej formy zatrudnienia. Na popularnym serwisie ogłoszeniowym można dostrzec to, że duża część ofert dla informatyków dotyczy właśnie pracy zdalnej. Wejdź na stronę GoWork i sprawdź liczne ogłoszenia w tej branży.

Praca zdalna w branży finansowej w Krakowie

Cyfryzacja księgowości sprawiła, że praktycznie wszystkie obowiązki księgowego można wykonywać zdalnie. Z tego też powodu wiele firm chętnie zatrudnia takiego pracownika na umowę o telepracę. Wszystkie niezbędne dokumenty, w tym faktury, zamówienia, a także dokumentacje, kosztorysy, rachunki i umowy są przesyłane elektronicznie. Ważne jest to, że zachowują one w takiej formie swoją ważność. Dlatego doświadczony księgowy może realizować wszystkie ważne zadania dla firmy z domowego zacisza. Programy księgowe są obecnie dostosowane do wymogów prawnych urzędów skarbowych i innych instytucji, więc przygotowanie niezbędnych dokumentacji jest bardzo intuicyjne i zachowuje swoją moc prawną. Niektórzy pracodawcy wciąż jednak wymagają od księgowego przebywania w biurze. Jednak coraz więcej firm idzie na ustępstwa i już przy podpisywaniu umowy oferują korzystne warunki związane z możliwością wykonywania pracy w formie hybrydowej lub w pełni zdalnej.

Praca zdalna w branży reklamowej w Krakowie

W branży reklamowej istnieje wiele stanowisk na których można z powodzeniem wykonywać obowiązki w formie zdalnej. Agencje Public Relations i domy mediowe potrzebują specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu kampanii marketingowych. Mimo tego, że spotkania z klientami były wpisane w codzienny tryb pracy, to jednak pandemia w istotny zmieniła funkcjonowanie takich firm. Coraz częściej pracownicy w agencjach reklamowych kontaktują się z kontrahentami przez internet lub telefonicznie. Nie dziwi więc fakt, że praktycznie wszystkie obowiązki na stanowiskach związanych z kontaktem z klientem można realizować całkowicie zdalnie. Również przygotowanie projektów reklam, artykułów promocyjnych i tworzenie treści pod potrzeby SEO nie wymaga przebywania w biurze.

Praca zdalna w branży medycznej w Krakowie

Szybki rozwój telemedycyny można było zaobserwować zwłaszcza w trakcie pandemii. Firmy, które świadczą prywatne usługi medyczne korzystają z usług pracowników, którzy specjalizują się w określonych dziedzinach i mogą udzielać porad w trybie zdalnym, zarówno telefonicznie, jak i online przez internet. Potrzebne są zwłaszcza osoby, które posiadają wykształcenie związane z psychologią i psychiatrią. Coraz większą popularnością cieszą się także konsultacje online u lekarzy specjalistów, którzy w ten sposób mogą wystawiać recepty oraz udzielać zwolnień L4. Widać więc zwiększone zapotrzebowanie na takich specjalistów. Wiele firm jest gotowe na to, aby umożliwić wykonywanie takich obowiązków bezpośrednio z domu. Warto także zauważyć, że wielu lekarzy zamiast korzystać z możliwości zatrudnienia, zakłada własną działalność gospodarczą, świadcząc usługi pod własnym imieniem i nazwiskiem, tym samym budując osobistą markę.

Praca zdalna w handlu internetowym

E-commerce, czyli handel internetowy, cieszy się coraz większą popularnością. Wiele firm, które do tej pory sprzedawały swoje produkty jedynie stacjonarnie, dostrzega możliwości dystrybucji towarów online. Zatrudniają więc pracowników, którzy posiadają umiejętności obsługi sklepu internetowego. Pracodawcy nie mają dużych wymagań od kandydata. Wymagają podstawowych zdolności w obróbce zdjęć oraz umiejętności obsługi serwisów sprzedażowych, ogłoszeniowych i aukcyjnych. Pracownik musi być także przygotowany na kompleksową obsługę telefoniczną klienta. W ramach jego obowiązków jest realizacja sprzedaży, obsługa zwrotów i reklamacji, a także szczegółowe odpowiadania na wszelkie pytania i prośby zgłoszone przez nabywców. Praca nie jest specjalnie wymagająca, a pracodawcy nie oczekują od kandydata dużego doświadczenia, ani specjalnych umiejętności lub wyższego wykształcenia. Kluczową rolę odgrywa wysoka kultura osobista oraz zaangażowanie w wykonywanie zleconych obowiązków.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10.7 ° C
12.9 °
7.2 °
64 %
3.9kmh
100 %
czw.
12 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -