9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Krioterapia – ekstremalne zimno dla Twojego zdrowia!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Podczas zabiegu pacjent znajduje się w komorze kriogenicznej, w której temperatura wynosi od -100°C do -160°C.

Zabieg poprawia ukrwienie tkanek, co znacząco wpływa na poprawę stanu zdrowia.

Idea zastosowania zimna do wspomagania leczenia narodziła się w latach 70 tych a prekursorem był Japończyk Toshiro Yamauchi. W Polsce kolebką krioterapii w roku 1983 jest AWF Wrocław Katedra Fizjoterapii kierowanej przez prof. Dra hab. N. med. Zdzisława Zagrobelnego.

Wydajniej pracują nerki i rozluźniają się mięśnie. Zwiększa się wydzielanie testosteronu, obserwujemy wzmożenie popędu płciowego (libido) wśród kobiet i mężczyzn.

Krioterapia jest stosowana z powodzeniem od wielu lat w różnego rodzaju schorzeniach reumatoidalnych, reumatyzmie, ostrych i przewlekłych chorobach stawów, chorobach neurologicznych, zespołach bólowych kręgosłupa, leczeniu następstw wypadków i odbudowywaniu odporności immunologicznej u osób łatwo zapadających na infekcje. Przyśpiesza regeneracje zmęczonych mięśni, zwiększa też ich siłę. Spowolnienie impulsów nerwowych oraz wzmożone wydzielanie kortyzolu i adrenaliny wspomaga pracę mózgu i poprawia zdolność koncentracji.

Zabieg ma korzystny wpływ na psychikę, następuje poprawa nastroju , znika uczucie depresji, znużenia i zmęczenia. Następuje zwiększone wydzielanie beta-endorfin co znacznie poprawia samopoczucie. Po przeprowadzonym seansie pojawia się uczucie rześkości i fizycznego odprężenia. Lekarze zalecają wizyty w kriosaunie jako środek pomagający w walce z depresją.

Zabiegowi mogą poddać się również osoby zdrowe. Terapia służy nie tylko leczeniu, ale również profilaktyce. Krioterapia ma zbawienny wpływ na cerę, a także pomaga w walce z cellulitisem i otyłością. Zabieg uśmierza bóle menstruacyjne i można go stosować w czasie miesiączki.

W kabinie przebywa się półtora minuty, maksymalnie przez trzy minuty; w tak krótkim czasie nie może dojść do przemarznięcia organów wewnętrznych. Pobyt w komorze jest bezbolesny. Pacjent korzystający z zabiegu powinien mieć na sobie: kobiety-strój kąpielowy lub bieliznę bawełnianą, mężczyźni-2 pary spodenek, na dłoniach bawełniane rękawiczki, na nogach wełniane skarpety i buty na grubej podeszwie (drewniaki). Głowa znajduje się poza zasięgiem niskiej temperatury i przez cały czas mamy kontakt z osobą przeprowadzającą zabieg.

Aby kuracja odniosła pożądany efekt, a jej rezultaty były odczuwalne przez kilka miesięcy, zabiegi należy powtórzyć co najmniej dziesięć razy. Po takiej serii pacjent jest naładowany pozytywną energią, ma ochotę do życia i pracy. Taki stan utrzymuje się przez co najmniej trzy miesiące. Pełne efekty pozytywnego działania kriosauny, zauważymy po dziesięciu dniach od ostatniego zabiegu.

Zapraszamy na zabiegi w Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -