5.3 C
Zator
sobota, 4 kwietnia 2020
- REKLAMA -
Rzeczoznawca samochodowy

Krioterapia – ekstremalne zimno dla Twojego zdrowia!

Musisz przeczytać

#ZATOR Hana Supermarket – zrób zakupy z dowozem do domu

Supermarket Hana oferuje bogaty asortyment spożywczy poprzez: Pieczywo w tym produkt regionalny Doliny Karpia - CHLEB REVEL na naturalnym zakwasie -...

12 000 produktów sanitarnych od Energylandii dla lokalnych służb

Park Rozrywki Energylandia, nie będąc obojętnym na rosnące potrzeby w związku z sytuacją w kraju i na świecie, wyszedł z inicjatywą wsparcia Tych, którzy...

#ZATOR W Zatorze są produkowane maseczki jedno i wielorazowe. Zamów online!

Bawełna jest NATURALNYM materiałem, który służy przede wszystkim do wytwarzania tkanin znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle. Miękkość i delikatność tkaniny bawełnianej zapobiega powstawaniu różnego rodzaju podrażnień...

#ZATOR Złamali zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz obowiązujące przepisy

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas prowadzenia obchodu rejonu służbowego przed jednym z bloków zauważyli trzech mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce pili piwo...
- REKLAMA -

Podczas zabiegu pacjent znajduje się w komorze kriogenicznej, w której temperatura wynosi od -100°C do -160°C.

Zabieg poprawia ukrwienie tkanek, co znacząco wpływa na poprawę stanu zdrowia.

Idea zastosowania zimna do wspomagania leczenia narodziła się w latach 70 tych a prekursorem był Japończyk Toshiro Yamauchi. W Polsce kolebką krioterapii w roku 1983 jest AWF Wrocław Katedra Fizjoterapii kierowanej przez prof. Dra hab. N. med. Zdzisława Zagrobelnego.

Wydajniej pracują nerki i rozluźniają się mięśnie. Zwiększa się wydzielanie testosteronu, obserwujemy wzmożenie popędu płciowego (libido) wśród kobiet i mężczyzn.

Krioterapia jest stosowana z powodzeniem od wielu lat w różnego rodzaju schorzeniach reumatoidalnych, reumatyzmie, ostrych i przewlekłych chorobach stawów, chorobach neurologicznych, zespołach bólowych kręgosłupa, leczeniu następstw wypadków i odbudowywaniu odporności immunologicznej u osób łatwo zapadających na infekcje. Przyśpiesza regeneracje zmęczonych mięśni, zwiększa też ich siłę. Spowolnienie impulsów nerwowych oraz wzmożone wydzielanie kortyzolu i adrenaliny wspomaga pracę mózgu i poprawia zdolność koncentracji.

Zabieg ma korzystny wpływ na psychikę, następuje poprawa nastroju , znika uczucie depresji, znużenia i zmęczenia. Następuje zwiększone wydzielanie beta-endorfin co znacznie poprawia samopoczucie. Po przeprowadzonym seansie pojawia się uczucie rześkości i fizycznego odprężenia. Lekarze zalecają wizyty w kriosaunie jako środek pomagający w walce z depresją.

Zabiegowi mogą poddać się również osoby zdrowe. Terapia służy nie tylko leczeniu, ale również profilaktyce. Krioterapia ma zbawienny wpływ na cerę, a także pomaga w walce z cellulitisem i otyłością. Zabieg uśmierza bóle menstruacyjne i można go stosować w czasie miesiączki.

W kabinie przebywa się półtora minuty, maksymalnie przez trzy minuty; w tak krótkim czasie nie może dojść do przemarznięcia organów wewnętrznych. Pobyt w komorze jest bezbolesny. Pacjent korzystający z zabiegu powinien mieć na sobie: kobiety-strój kąpielowy lub bieliznę bawełnianą, mężczyźni-2 pary spodenek, na dłoniach bawełniane rękawiczki, na nogach wełniane skarpety i buty na grubej podeszwie (drewniaki). Głowa znajduje się poza zasięgiem niskiej temperatury i przez cały czas mamy kontakt z osobą przeprowadzającą zabieg.

Aby kuracja odniosła pożądany efekt, a jej rezultaty były odczuwalne przez kilka miesięcy, zabiegi należy powtórzyć co najmniej dziesięć razy. Po takiej serii pacjent jest naładowany pozytywną energią, ma ochotę do życia i pracy. Taki stan utrzymuje się przez co najmniej trzy miesiące. Pełne efekty pozytywnego działania kriosauny, zauważymy po dziesięciu dniach od ostatniego zabiegu.

Zapraszamy na zabiegi w Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382.

 

- REKLAMA -

Popularne

Dodaj komentarz

Zator
bezchmurnie
5.3 ° C
6.7 °
2.8 °
48 %
2.1kmh
3 %
sob
4 °
nie
12 °
pon
17 °
wt
18 °
śr
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -