19.7 C
Zator
czwartek, 2 lipca 2020
- REKLAMA -

Jakie plany ma Energylandia na sezon 2019 – 2020?

Musisz przeczytać

Już dziś otwarty jest nowy ośrodek wypoczynkowy w Zatorze

W malowniczej miejscowości Zator powstał nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Forest Camp. Właściciele ośrodka dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić przyjezdnym gościom jak najlepszy wypoczynek. W tym...

#ZATOR Powalone drzewo, którego sprawcą był… Bóbr!

Dziś (1 lipca) w godzinach porannych druhowie z OSP Zator zostali zadysponowani do powalonego drzewa w Rudzach na ul. Dworskiej. Po dojeździe na miejsce...

Zbigniew Biernat został komisarzem Czernichowa

Zbigniew Biernat, były burmistrz Zatora oraz były poseł z okręgu chrzanowskiego został komisarzem w gminie Czernichów po śmierci wójta Szymona Łytka. W gminie nie...

Nowe numery telefonów do jednostek Policji

Od czwartku 2 lipca 2020 będą funkcjonować nowe numery telefonów do komend Policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek...
- REKLAMA -

W Energylandii ostatni weekend szalonej Halloweenowej zabawy, a na konferencji podsumowanie sezonu 2018 i przedstawienie planów na sezon 2019-2020.

Sezon 2018 zaskoczył wszystkich ilością osób zwiedzających Park, ogromna liczba 1.5 mln gości robi niesamowite wrażenie, a i ilość zatrudnionych osób (800) pokazuję że Park nie próżnuje a rozwija się z roku na rok coraz bardziej.

W najbliższych dwóch latach Park zwiększy swoją przestrzeń, a docelowo osiągnie wielkość 150 hektarów. W chwili obecnej działają cztery strefy: bajkolandia, familijna, ekstremalna i water park, a już w 2020 Park zaskoczy turystów nową strefą wzorowaną na średniowieczną Europę północą, o interesującej nazwie: „Smoczy Gród”. To właśnie tam powstanie największy drewniany Rollercoaster na świecie, będzie miał on wysokość 60 metrów, długość trasy 1300 metrów a 24 osobowe wagoniki będą osiągać szybkość 115 km na godzinę. Budową tej ogromnej konstrukcji zajmie się amerykańsko-holenderska firma Rocky Moutain Construction. Cała strefa będzie nawiązywała do znanych filmów takich jak Władca Pierścieni, Robin Hood czy też Wiedźmin. Całość inwestycji będzie podzielona na sześć etapów i zajmie teren w kierunku Przeciszowa, park połączony będzie trzema tunelami pod ulicą Graniczną:

Etap 1:

Zajmie obszar 19,3 ha, znajdą się w nim 4 moduły tematyczne,12 atrakcji głównych, 11 atrakcji dla dzieci oraz atrakcje edukacyjne.

Etap 2:

Obszar 2 ha zajmie hotel w stylu Weneckim podzielony na dwie części: noclegową i restauracyjno – konferencyjną.

Etap 3:

Obszar 31,4 ha z 4 gwiazdkowym hotelem tematycznym, oraz promocją Zatorskiego produktu regionalnego – znajdziemy tu Muzeum Karpia Zatorskiego.

Etap 4:

Obszar 20,9 ha tutaj również znajdziemy 4 moduły tematyczne, 13 atrakcji głównych oraz atrakcje dla dzieci, plac pozytywnej energii i co najważniejsze będzie to strefa całorocznego wejścia.

Etap 5:

Obszar 3 ha obejmie całoroczny Aquapark

Etap 6:

Obszar 14,9 ha z 4 modułami tematycznymi, 10 atrakcjami głównymi, atrakcjami dla dzieci i strefą edukacyjną.

Plany Energylandii są ogromne, co oznacza to dla mieszkańców Zatora? W planach jest wybudowanie obwodnicy Podolsza, obwodnicy Zatora, obwodnicy do autostrady A4, ma powstać kilka bocznych dróg oraz ronda dla rozładowaniu już ogromnego ruchu drogowego w naszej gminie.

Otwarcie sezonu 2019 planowane jest na 6 kwietnia.

foto: Ewelina Chojnacka https://www.facebook.com/samikubphoto/

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
słabe, przelotne opady deszczu
19.7 ° C
20.6 °
19 °
88 %
2.6kmh
75 %
czw
28 °
pt
23 °
sob
24 °
nie
26 °
pon
28 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -