Z radością prezentujemy Wam nasz-wasz rozkład jazdy! Ruszają zajęcia stałe ROK w nowym sezonie artystycznym!

ROK ZATOR DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zajęcia zbiorowe w ramach klubu artystycznego:

Pracownia plastyczna „Mali twórcy” –  zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, malowanie, de coupaqe, papieroplastyka oraz różnorodne modyfikowane techniki plastyczne

poniedziałek:

godz.14.00-14.45- dzieci od 10 r.ż. i starsze

godz.14.55-15.40 – dzieci w wieku 7-9 lat

godz.15.50-16.30 – dzieci w wieku 5-6 lat

godz.16.40-17.10 – dzieci w wieku 3-4 lat

prowadzą: Małgorzata Płonka, Angelika Kubas, Karolina Pala   

Studio tańca– dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i dla młodzieży

czwartek:

15.30-16.15- zespół Kleks (11-13 lat)

16.25-16.55- młodszy zespół tańca ludowy

17.05-17.50- zespół Minimini (9-10 lat)

18.00-18.45- zespół Szał (grupa zaawansowana, 14 lat i powyżej)

prowadzi Linda Balonek

piątek: 

15.30- 16.15 – zespół dziecięcy (7-8 lat)

16.25 – 17.00 – zespół dziecięcy (4 lat)

17.10- 17.40 – zespół dziecięcy (5-6 lat)

prowadzi Elżbieta Matula, Salsa Fun

Kółko muzyczne– gitara, zajęcia nauki gry na instrumencie w małych grupach z podziałem na początkujących i zaawansowanych, pozwalające na zdobywaniu nowych umiejętności oraz rozwijaniu posiadanych,

piątek:

godz.14.45-15.30- grupa zaawansowana

godz.15.40-16.25- grupa początkująca

prowadzi Beata Jędra

Kółko wokalne – zajęcia wokalne w odpowiednich grupach wiekowych obejmujące interpretację wokalną tekstów muzycznych, 

wtorek:

14.30-15.15- dzieci w wieku 9-12 lat 

15.25-15.55- dzieci w wieku 6-8 lat

16.05-16.50- młodzież od 13 lat 

prowadzi  Bartosz Gacia

Klub szachowy

wtorek-godz.15.00-16.00

prowadzi Marek Mroczek

uwaga: opłata członkowska w klubie wynosi 25 zł miesięcznie i uprawnia do korzystania tylko z jednej  formy wyżej wymienionych zajęć grupowych, za każde dodatkowe zajęcia obowiązuje dopłata 5 zł 

Zajęcia indywidualne:

Muzykogranie – lekcje indywidualne gry na instrumentach:

gitara, pianino, keyboard- poniedziałek, środa wg harmonogramu, prowadzi Beata Jędra gitara, pianino, keyboard – sobota wg harmonogramu, prowadzi Sławomir Kowalczyk perkusja – poniedziałek wg harmonogramu, prowadzi Jan Wieliczko

opłata: 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

Warsztaty:

Mała Akademia Ceramiki, warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku szkolnym, poznanie technik sztuki ceramicznej – modelowanie, zdobienie, a następnie wykonywanie własnych prac ceramicznych. Zajęcia dwa razy w miesiącu, koszt zajęć 30 zł miesięcznie, zajęcia w dwóch grupach (podział po zamknięciu listy) 

czwartek

grupa I – godz.14.30-15.10 

grupa II – godz.15.20-16.00

prowadzą: Małgorzata Płonka, Karolina Pala

Akademia rysunku – zajęcia dla  młodzieży (od 13 r.ż) mające na celu poznanie technik rysunkowych i malarskich, operowanie podstawowymi narzędziami plastycznymi oraz poznanie znaczenia słów: kompozycja, światłocień, perspektywa, proporcje, itp., zajęcia dwa razy w miesiącu, opłata miesięczna 50 zł,

piątek- godz.16.30-18.00

prowadzi Natalia Nowicka – Jasińska

Mali majsterkowicze – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, własnoręczne wykonywanie ciekawych przedmiotów (użytecznych i dekoracyjnych) przy użyciu prostych narzędzi, warsztaty raz w miesiącu, koszt będzie zależeć od potrzebnych materiałów do warsztatów

czwartek – godz. 15.00-16.00 

prowadzi Krzysztof Kwartnik

Zatorski Uniwersytet Dziecięcy, Robotyka, Laboratorium Młodego Naukowca

sobota,  godz.9:00-9:45 – Robotyka dla dzieci młodszych (zajęcia dla dzieci od przedszkola do 2 klasy szkoły podstawowej). Cena 160 zł za semestr.

godz. 9:55-10:40- Laboratorium dla dzieci (zajęcia dla dzieci od przedszkola do klasy III). Cena 160 zł za semestr.

godz. 10:50-11:35 – Podstawy tworzenia gier – kurs programowania dla dzieci z klas I-IV. Cena 160 zł za semestr. 

godz. 11:45-12:30 – robotyka dla dzieci starszych (zajęcia dla dzieci z klas III i starszych)

Harmonogram spotkań: Październik: 3,10, 24, Listopad: 7, 21, Grudzień:12, Styczeń: 16, 23

prowadzi Jarosław Knapik RoboTim

Formacje:

Orkiestra Dęta – sekcja młodzieżowa, możliwość nauki gry na instrumentach dętych przygotowujące do gry w orkiestrze, według harmonogramu, bezpłatnie

Prowadzi  Łukasz Jabcoń

AMA- Akademia Młodego Animatora, animacja kulturalna i organizacja imprez, bezpłatnie 

Prowadzi Elżbieta Mostowik 

ROKVitaNews – zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, praca przy powstawaniu serwisów informacyjnych, reportaży, bezpłatnie

prowadzą  dziennikarze portalu „Kulturalny Powiat”

DLA DOROSŁYCH

Cafe Art – otwarte warsztaty artystyczne, malowanie na szkle, materiale, de coupaqe, batik, papieroplastyka, techniki łączone, warsztaty dwa razy w miesiącu, koszt pojedynczych zajęć 15 zł, opłata miesięczna 30 zł,

środa- 16.30-18.00

prowadzą: Karolina Pala, Małgorzata Płonka

Akademia Ceramiki – warsztaty ceramiczne dla młodzieży i dorosłych: poznanie technik sztuki ceramicznej – modelowanie, zdobienie, szkliwienie, angobowanie a następnie wykonywanie własnych prac ceramicznych, zajęcia dwa razy w miesiącu,  koszt pojedynczych zajęć 20 zł, opłata miesięczna 40 zł,

środa – 16.30-18.00

prowadzą: Karolina Pala, Małgorzata Płonka

W modnym stylu – kreatywne warsztaty dla młodzieży i dorosłych, tworzenie oryginalnych ubrań, ozdób, raz w miesiącu, koszt będzie zależeć od potrzebnych materiałów do warsztatów

piątek – 18.00-20.00

prowadzi Karolina Pala 

Indywidualne lekcje gry na instrumentach:

gitara, pianino, keyboard- poniedziałek, środa wg harmonogramu, prowadzi Beata Jędra gitara, pianino, keyboard – sobota wg harmonogramu, prowadzi Sławomir Kowalczyk perkusja – poniedziałek wg harmonogramu, prowadzi Jan Wieliczko

opłata: 35 zł za każdą godzinę lekcyjną

Ćwiczenia dla UTW– zestaw ćwiczeń z elementami tańca, zakres ćwiczeń dostosowany do potrzeb grupy, 

wtorek-godz.10.00

prowadzi Elżbieta Mostowik 

Zespół „Podolszanka”,opracowywanie utworów ludowych, przygotowywanie prezentacji muzycznych, bezpłatnie

poniedziałek- godz.17.00-19.00 

 prowadzi Bartosz Gacia,

Orkiestra Dęta – próba, przygotowywanie utworów muzycznych, bezpłatnie  

piątek- godz.19.00-22.00

prowadzi Łukasz Jabcoń

Uniwersytet III wieku, spotkania, slajdowiska, wykłady, filmy, warsztaty, zajęcia dwa razy w miesiącu, bezpłatnie (koszt warsztatów wyjazdowych częściowo pokrywają uczestnicy), 

wtorek-godz.16.30-18.30

prowadzi Elżbieta Mostowik 

Warsztaty rodzinne:

Kreatywna mama – warsztaty rękodzielnicze dla mam z dziećmi (0-3 r.ż.), dzieci w tym czasie bawią się pod opieką instruktorów, zajęcia w godzinach porannych raz w miesiącu, koszt warsztatów zależny będzie od formy wykonywanych prac i zakupionych do tego materiałów

czwartek- godz.9.30

prowadzą: Małgorzata Płonka, Karolina Pala

Muzykujące brzdące –  zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wraz z rodzicami (dziadkami), śpiewanki, pokazywanki, muzyczne wyliczanki…, zajęcia w godzinach porannych raz w miesiącu, koszt 10 zł 

czwartek- godz.9.30 

prowadzą: Bartosz Gacia, Małgorzata Płonka,

Zajęcia artystyczne dla szkół i przedszkoli:

  • Sztuka w ROKu, zajęcia plastyczne dla grup, wdł. harmonogramu
  • Muzyczne poranki, zajęcia muzyczne dla grup, wdł. harmonogramu
  • Spotkanie z Filharmonią – audycja dla dzieci i młodzieży prowadzona przez muzyków z Filharmonii im.Karola Szymanowskiego z Krakowa, raz w miesiącu 
  • Bajkowisko dla przedszkolaków, wdł. harmonogramu
W terenie:

Dom Ludowy w Rudzach

w każdy wtorek– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.13.00-14.00

Dom Ludowy w Palczowicach

w każdy wtorek– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.14.30-15.30

Dom Ludowy w Graboszycach

w każdy wtorek– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.14.30-15.30

Zajęcia świetlicowe w szkole w Smolicach

w każdą środę– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.14.30-15.30

Dom Ludowy w Podolszu

w każdą środę– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.14.30-15.30

Dom Ludowy w Łowiczkach

w każdą środę– zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.14.30-15.30

Dom Kultury w Trzebieńczycach

w sobotę (raz w miesiącu) – zajęcia świetlicowe-plastyczne , godz.9.00-10.30

Uwaga!

W związku z obowiązującymi wytycznymi na czas PANDEMII KORONAWIRUSA SARS.CoV2:

  • liczebność grup jest znacznie ograniczona
  • w przypadku tworzenia dodatkowych grup w poszczególnych sekcjach (jeśli będzie taka możliwość) godziny zajęć mogą ulec zmianie
  • w razie konieczności prowadzenia zajęć on-line mogą zmienić się  godziny zajęć i ulec zmianie opłaty, w takim przypadku zostaną podane dokładne zasady uczestnictwa.

Karta uczestnictwa do pobrania: format docformat pdf

Warto zapoznać się z naszym regulaminem.