19.9 C
Zator
niedziela, 19 maja 2024
- REKLAMA -

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Alek Rogoziński na spotkaniu autorskim w oświęcimskiej Bibliotece!

Alek Rogoziński Spotkanie autorskie
Alek Rogoziński Spotkanie autorskie
Oświęcimska Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z niezwykle sympatycznym i bardzo popularnym pisarzem kryminałów – Alkiem Rogozińskim. Spotkanie odbędzie się 17 czerwca, o godz. 17:30. 

Alek Rogoziński z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany
z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse (magazyn „Party”).

 

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.
Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy.  Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego.

 

Więcej o autorze na stronie https://www.alekrogozinski.pl/

Podczas spotkania będzie można kupić książki i otrzymać autograf.

Wstęp jest wolny, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo Uczestników będą drobne obostrzenia. Jeżeli aura będzie sprzyjała, to spotkanie odbędzie się w Alei Pisarzy przy Bibliotece i wtedy nie ma limitów na liczbę Uczestników.
Jeżeli natomiast będzie deszcz – spotkanie odbędzie się w Auli Biblioteki przy połowie publiczności, czyli wejdzie pierwsze 80 osób, które przyjdzie na spotkanie.
Oczywiście obowiązuje zasada dezynfekcja – dystans – maseczka. Jeżeli chętnych będzie więcej, wówczas będzie można przysiąść w holu Biblioteki i posłuchać rozmowy z głośników.

 

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Zapraszamy!

Agnieszka Tracz
Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu
mbp-oswiecim.pl
http://mbp-oswiecim.pl/spotkanie-autorskie-z-alkiem-rogozinskim-17-06-2021-g-1730/

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
19.9 ° C
22.7 °
18 °
59 %
3.2kmh
70 %
niedz.
18 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -