kornelia sówka z zaborza
fot. nadesłane

Tworzysz niepowtarzalną biżuterię, decoupage, zabawki z kolorowych tkanin czy filcowe cuda? Pokaż swoją twórczość na Wielkim Charytatywnym Kiermaszu Wiosennym i pomóż wspólnie z wolontariuszami Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” w leczeniu 17-miesięcznej Kornelii Sówki z Zaborza.

– Kiermasz odbędzie się 29 marca br. jak zawsze w Oświęcimskim Centrum Kultury, który od początku jest partnerem naszego przedsięwzięcia, przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim.  Zgłoszenia od rękodzielników przyjmujemy do 15 marca – mówi Monika Bartosz, prezes fundacji MOWP. Dodaje, że podczas 10. jubileuszowego kiermaszu na odwiedzających  czeka sporo atrakcji, m.in.: rozstrzygnięcie konkursu na dobroczynną pisankę wielkanocną, spektakl teatralny dla dzieci, występ zespołów ludowych, recital Marii Kudełko i Piotra Kudełko czy akustyczny koncert zespołu Krzywa Alternatywa. Jak zawsze podczas kiermaszu będzie można zakupić wiosenne kwiaty oraz zioła ufundowane przez mecenasa MOWP – Firmę „Plantpol” z Zaborza oraz skosztować świątecznych potraw i wypieków.

Kornelia Sówka z Zaborza cierpi na wadę ośrodkowego układu nerwowego połączoną z małogłowiem, zaburzenia kostno-stawowe oraz porażenie czterokończynowe. Dziewczynka nie raczkuje, nie siedzi, nie mówi, jej rozwój jest daleki od rozwoju jej rówieśników. Kornelia ma też problemy z jedzeniem, przełykaniem, gryzieniem pokarmów. Ze względu na stan zdrowia wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji.

Informacje dla rękodzielników, regulamin kiermaszu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie www.mowp.pl lub bezpośrednio pod adresem email: alicja.mowp@gmail.com lub tel. 696 484 063.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here