10.7 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

Odnowienie współpracy pomiędzy ASP w Krakowie a Gminą Zator.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

01.03.2021 r. w Krakowie odnowiono porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Gminą Zator.

Nowe porozumienie podpisane przez prof. Andrzeja Bednarczyka Rektora ASP w Krakowie i Mariusza Makucha Burmistrza Zatora nawiązuje do Porozumienia zawartego w dniu 6 maja 2004 roku.

Dzięki kilkunastoletniej współpracy z krakowską uczelnią na terenie gminy udało się odnowić wiele cennych zabytków i zrealizować niezliczoną liczbę inicjatyw. Dotyczyły one nie tylko odnowy i konserwacji zatorskich zabytków, ale także organizacji letnich praktyk studenckich, jesiennych wernisaży, warsztatów, plenerów, prelekcji, wydawnictw oraz wielu innych przedsięwzięć.

ASP w Krakowie i Gmina Zator we wspomnianym dokumencie zadeklarowały dalszą współpracę m.in. w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych i naukowych, organizacji zajęć, warsztatów i szkoleń naukowych, organizacji praktyk i staży studenckich, promocji i upowszechniania nauki i sztuki oraz współpracy programowej. Porozumienie związane jest z realizacją nowych wyzwań i przedsięwzięć obejmujących działania w obszarze kultury i edukacji.

W uroczystości brali również udział Prorektor ASP ds. studenckich i kształcenia prof. Robert Sowa oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Elżbieta Mostowik.

asp kraków i gmina zator asp kraków i gmina zator

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10.7 ° C
12.9 °
7.2 °
64 %
3.9kmh
100 %
czw.
12 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -