10.1 C
Zator
sobota, 1 października 2022
- REKLAMA -

Odnowienie współpracy pomiędzy ASP w Krakowie a Gminą Zator.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

01.03.2021 r. w Krakowie odnowiono porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Gminą Zator.

Nowe porozumienie podpisane przez prof. Andrzeja Bednarczyka Rektora ASP w Krakowie i Mariusza Makucha Burmistrza Zatora nawiązuje do Porozumienia zawartego w dniu 6 maja 2004 roku.

Dzięki kilkunastoletniej współpracy z krakowską uczelnią na terenie gminy udało się odnowić wiele cennych zabytków i zrealizować niezliczoną liczbę inicjatyw. Dotyczyły one nie tylko odnowy i konserwacji zatorskich zabytków, ale także organizacji letnich praktyk studenckich, jesiennych wernisaży, warsztatów, plenerów, prelekcji, wydawnictw oraz wielu innych przedsięwzięć.

ASP w Krakowie i Gmina Zator we wspomnianym dokumencie zadeklarowały dalszą współpracę m.in. w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych i naukowych, organizacji zajęć, warsztatów i szkoleń naukowych, organizacji praktyk i staży studenckich, promocji i upowszechniania nauki i sztuki oraz współpracy programowej. Porozumienie związane jest z realizacją nowych wyzwań i przedsięwzięć obejmujących działania w obszarze kultury i edukacji.

W uroczystości brali również udział Prorektor ASP ds. studenckich i kształcenia prof. Robert Sowa oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Elżbieta Mostowik.

asp kraków i gmina zator asp kraków i gmina zator

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.1 ° C
11.8 °
8.9 °
81 %
7.7kmh
100 %
sob.
11 °
niedz.
15 °
pon.
10 °
wt.
14 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -