Zagłada, obóz koncentracyjny, tragedia dzieci w Auschwitz – z tymi tematami zmierzyli się młodzi aktorzy z Kalwarii Zebrzydowskiej, działający pod kierunkiem Mirosława Płonki.

Z tymi trudnymi tematami zmierzyli się nie tylko aktorzy, ale także widzowie, którzy już wchodząc na salę byli częścią swoistego rodzaju performance’u. Każdy wchodzący na spektakl zatrzymany został przez aktorów wcielających się w rolę esesmanów. Po okrzyku „Hande hoch” wpisywano widzom na rękę numer.

W sztuce zderzają się dwa światy, dwie rzeczywistości dwojga ludzi: byłej więźniarki KL Auschwitz oraz młodego chłopaka. Obydwoje trafili do szpitala, w którym częściowo dzieje się akcja. Na ten plan nakładają się bowiem wspomnienia kobiety z KL Auschwitz-Birkenau. Staruszka opowiada o tragicznych losach ze spokojem, ale jednocześnie wydaje się, że chce krzyknąć do młodego chłopaka: „Ty to masz szczęście”. I tak też ten spektakl krzyczy do widza.

Młodzieżowa Telewizja Brzeźnicka działająca we współpracy z kulturalnypowiat.pl przygotowała reportaż z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej zdjęć na kulturalnypowiat.pl

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here