20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Znaczący awans Gabrieli Wojtyły w światowym rankingu UCI

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Znakomity początek sezonu w wykonaniu Gabrieli Wojtyły. Zawodniczka zatorskiego klubu, w trzech ostatnich zagranicznych wyścigach wysokiej rangi UCI, każdorazowo staje na podium, także na tym najwyższym jego stopniu!

Ostatni z nich to bardzo ciężki wyścig w słowackim ośrodku narciarskim Ski Drozdovo. Oprócz zdecydowanie wymagającej trasy, dodatkowe trudności startującym zafundowała pogoda. Deszcz, śnieg, grad i bardzo niska temperatura była kolejnym rywalem, z którym musieli wygrać kolarze górscy chcący zająć najwyższe lokaty, a nawet ukończyć wyścig.

Gabriela od początku bardzo mądrze rozłożyła siły i skutecznie „zarządzała energią”. Efektem było coraz szybsze tempo i coraz lepsze czasy poszczególnych rund, mimo ciągle pogarszających się warunków i co za tym idzie nawierzchni toru. Już na drugiej rundzie doścignięta została dotychczas prowadząca w wyścigu. Od tej pory to Zatorzanka była niekwestionowaną liderką i mimo ataku ambitnych Czeszek, to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa wjeżdżając na metę z ponad minutową przewagą.

Jak usłyszeliśmy w po wyścigowych wywiadach, kluczem do sukcesu było kilka czynników. Przede wszystkim niezawodny sprzęt i odpowiednio dobrane opony, nie bez znaczenia miały też takie szczegóły jak użyta odzież czy nawet specjalny kask, który zatrzymywał temperaturę i chronił przed ulewnym deszczem.

To najlepiej rozpoczęty sezon w historii startów kolarki z Zatora. Wyniki potwierdzają bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy i odpowiednio wyciągane wnioski ze startów kontrolnych.

Przypomnijmy, Gabriela mocno otwiera sezon już w marcu wygrywając pierwszy wyścig w Chorwacji, zajmuje dobre szóste miejsce w Słowenii i nie schodzi z podium w trzech ostatnich wyścigach rozgrywanych w Czechach, ponownie w Chorwacji i w ostatnim słowackim pojedynku.

Po raz kolejny Gabriela pokonuje bezpośrednie rywalki z Polski, z którymi powalczy o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paris 2024.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -