9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Zmuszana przez 8 lat do prostytucji.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Oświęcim. Cudzoziemiec podejrzany o zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści, trafił do aresztu.

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali 33 – letniego obywatela Bułgarii narodowości tureckiej. Mężczyzna jest podejrzany o czerpanie korzyści z nierządu, do którego zmuszał 26 – letnią obywatelkę Bułgarii.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalili, że 33 – letni cudzoziemiec, mieszkający na Śląsku czerpie korzyści z prostytucji. Miał do niej zmuszać młodą kobietę przebywającą w jednym z apartamentów wynajmowanych na terenie gminy Zator, w powiecie oświęcimskim.

W środę (7.04.br) w ustalonym mieszkaniu policjanci odnaleźli 26 – letnią obywatelkę Bułgarii. Pokrzywdzona trafiła pod opiekę pracowników jednego z ośrodków wsparcia, natomiast policjanci zajęli się poszukiwaniami sprawcy – obywatela Bułgarii narodowości tureckiej.

W wyniku intensywnie przeprowadzonych czynności, już po kilku godzinach, funkcjonariusze ustalili dwa miejsca, w których mógł przebywać poszukiwany mężczyzna.

W czwartek (08.04.br.) rano, oświęcimscy policjanci udali się do jednej z miejscowości w powiecie tarnogórskim, gdzie zatrzymali podejrzanego przed jednym z bloków mieszkalnych, gdy wsiadał do swojego samochodu.

W tym samym czasie, na terenie Katowic czynności prowadzili policjanci z  Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie. Siłowo weszli do będącej w trakcie remontu restauracji. Stanowiła ona drugie z wytypowanych miejsc pobytu podejrzanego. W lokalu tym kontrterroryści odnaleźli 40 – letniego obywatela Bułgarii, który jak się okazało również może być osobą pokrzywdzoną przez 33-latka.  

W trakcie prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu  śledztwa policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, z którego wynikało, że podejrzany od około ośmiu lat używając przemocy, gróźb i zastraszania zmuszał pokrzywdzoną 26 – latkę do prostytucji, z której czerpał korzyści. Do przestępstw miało dochodzić najpierw na terenie Szwajcarii, Niemiec, następnie w Polsce.

W piątek (09.04.br.) funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił 33 – latkowi zarzut zmuszania pokrzywdzonej przemocą i groźbą bezprawną do prostytucji, a także czerpania korzyści z tego procederu, z którego uczynił stałe źródło dochodu.

W sobotę rano (10.04.br.) policjanci doprowadzili podejrzanego do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za zmuszanie groźbą i przemocą do prostytucji grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat . Ponadto, w związku z tym że podejrzany z tego przestępczego procederu zrobił sobie stałe źródło dochodu, okoliczność ta stanowi przesłankę zaostrzenia kary. Sprawa jest rozwojowa, więc liczba zarzutów wobec podejrzanego może wzrosnąć.

Zgodnie z procedurą realizowaną przez Policję, za pośrednictwem koordynatora ds. przeciwdziałania handlu ludźmi  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w porozumieniu z przedstawicielami fundacji La Strada, dla obojga pokrzywdzonych cudzoziemców, w jednym z ośrodków interwencji kryzysowej na terenie kraju została zorganizowana specjalistyczna pomoc.

Po przesłuchaniach z udziałem biegłego tłumacza języka bułgarskiego, a także psychologa z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, oświęcimscy policjanci przewieźli pokrzywdzonych do jednego z ośrodków interwencji kryzysowej na terenie kraju.

Apelujemy, aby osoby pokrzywdzone tego rodzaju przestępczością kontaktowały się z najbliższą jednostką Policji, np. pod numer alarmowy 112.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -