-0.6 C
Zator
czwartek, 29 stycznia 2026
- REKLAMA -

Zatorzanka w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół w Zatorze, z ogromną radością pragnie poinformować, że nasza zawodniczka Gabriela Wojtyła, otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na odbywające się w Andorze Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim.
Decyzją Polskiego Związku Kolarskiego, do tegorocznych zawodów światowego championatu, po spełnieniu wymagających kryteriów kwalifikacji, mogły przystąpić jedynie dwie zawodniczki z Polski. Dzięki znakomitej postawie podczas wszystkich wyścigów kwalifikacyjnych, Gabriela stanie na starcie wraz z tegoroczną olimpijką z Paryża – Paulą Gorycką – reprezentującą na co dzień szwajcarski zespół UCI – Strüby Sting.
Nasza zawodniczka już od 2 tygodni przebywa na zgrupowaniu wysokogórskim w Andorze, celem aklimatyzacji do panujących warunków  w miejscu organizacji zawodów. Arena zmagań to jeden z najwyżej na świecie położonych ośrodków, gdzie regularnie organizowane są zawody rangi Pucharu Świata, a w tym roku również Mistrzostw Świata.
Już dziś, kolarka Sokoła wystartuje w sztafecie drużynowej walcząc wśród najlepszych ekip globu. Start wyścigu sztafet dziś 28 sierpnia o godzinie 17:00. Medalistów poznamy zapewne już chwilę po godzinie 18:15.
To debiut naszej zawodniczki w zawodach tej rangi w kategorii Elita, podczas wyścigu sztafet. 
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0 °
-0.6 °
88 %
6kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
0 °
sob.
-4 °
niedz.
-6 °
pon.
-7 °
- REKLAMA -