Zator
poniedziałek, 3 października 2022

Zatorzanin zostaje mistrzem Polski oraz vice mistrzem Europy w biegu 24h

Musisz przeczytać

Pochodzący z Zatora Andrzej Piotrowski ustanowił nowy rekord Polski w biegu 24h z wynikiem 301,858 km. Polak poprawił Rekord Polski o prawie 20 km.

Andrzej Piotrowski na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Weronie 17-18 września, zdobył srebrny medal i został vice mistrzem w biegu 24h. Jego wynik to 301,859 km.

W połowie wyścigu, czyli po 12 godzinach biegu Andrzej biegł na 3 miejscu, a po 15 godzinach wskoczył na drugą pozycję i nie oddał jej już do końca. Szybciej od Polaka pobiegł tylko Aleksandr Sorokin, Litwin z wynikiem 319,614 km

Poza Andrzejem jeszcze dwóch Polaków uplasowało się w pierwszej dwudziestce stawki: Jakub Śleziak był 11 (254,122 km), a Andrzej Mazur 16 (259,545 km. W Mistrzostwach wzięło udział 120 mężczyzn.

Drużynowo Polacy zdobywają Złoty Medal

Skład reprezentacji Polski – mężczyźni: Andrzej Piotrowski, Jakub Śleziak, Andrzej Mazur Leszek Małyszek, Krzysztof Brączyk, Rafał Kot