KPP Oświęcim Zator odzyskany rower
foto: KPP Oświęcim

Zator. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony przez niego rower. Wpadł również paser.
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut kradzieży 25 – letniemu  mieszkańcowi Przeciszowa, podejrzanemu o kradzież roweru. Konsekwencje karne nie ominą również osoby, która odkupiła kradziony jednoślad, nie interesując się źródłem jego pochodzenia.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miejscowości Rudze, dotyczące kradzieży wartego 2500zł roweru. Jednoślad „zniknął” sprzed jednego z marketów spożywczych w Zatorze. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma  25 – letni mieszkaniec Przeciszowa. W związku z tym natychmiast wszczęli jego poszukiwania.  Podejrzewanego mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku miesięcy  wynajmował pokój na terenie jednej z podzatorskich miejscowości.  Jeszcze tego samego dnia 25 – latek został zatrzymany.  Nie posiadał już skradzionego roweru, gdyż zdążył go sprzedać.  Policjanci dotarli do kupca trefnego towaru, którym okazał się 27 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Rower został zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili dwa zarzuty. Zarzut kradzieży został postawiony 25 – latkowi, a zarzut paserstwa 27 – latkowi, który kradziony rower odkupił.

Za kradzież jak i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here