19.1 C
Zator
czwartek, 6 października 2022
- REKLAMA -

#ZATOR W końcu będzie park miejski.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
Ponownie w Zatorze będzie czynny park miejski.

Temat ogólnodostępnego parku pojawiał się już od dawna. Od spadkobierców Potockich, gmina wydzierżawiła pałacowy park na okres 15 lat. Teren trzeba teraz uporządkować i ponownie zagospodarować.

Opłata za dzierżawę wyniesie symboliczne 100zł rocznie. Równocześnie z podpisaniem aktu notarialnego, gmina wycofała pozew o zasiedzenie parku. Również spadkobiercy Potockich podjęli taką samą decyzję i wycofali pozew w sprawie odszkodowania za bezprawne korzystanie w przeszłości z parku.

Co teraz z parkiem?

Inwentaryzacja parku została przekazana gminie, która wykonała już aktualizację dokumentu oraz złożyła do konserwatora zabytków wniosek o zgodę na wycinkę i zabiegi pielęgnacyjne.

„Liczymy na to, że konserwator podejmie decyzję niezwłocznie i zdążymy z wycinką przed sezonem lęgowym. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będziemy mogli korzystać z parku już w lecie” – mówi burmistrz Mariusz

Kolejnym etapem jest projekt zagospodarowania parku.

„Realny termin oddania do użytku alejek, oświetlenia, koszy na śmieci, małej architektury to 2022 rok. – A potem już tylko 13 lat użytkowania za 100 zł rocznie” – dodaje M. Makuch

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
19.1 ° C
19.9 °
18.7 °
58 %
3.3kmh
24 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
20 °
niedz.
14 °
pon.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -