-1.6 C
Zator
piątek, 3 lutego 2023
- REKLAMA -

#ZATOR Śmieci droższe o ponad 250%

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

„Śmieci dla zwykłych ludzi drożeją a dla firm tanieją. Dlaczego mamy płacić za nich?” to pytanie zadał jeden z mieszkańców naszej Gminy..

Od stycznia 2020 roku kwota opłaty za śmieci ma wzrosnąć z kwoty 11 zł za osobę na 28zł, oczywiście dla osób segregujących śmieci. Natomiast opłata za odpady niesegregowane ma wynosić 112zł od każdego członka gospodarstwa domowego. Gmina tłumaczy tę konieczność rosnącymi kosztami funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi:

 

Projektu ustawy  „w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik (worek) o określonej pojemności” (file:///C:/Users/marce/Downloads/wysokosc_oplaty_za_odpady.pdf  )
trafi na najbliższą sesję Rady Gminy.

 

- REKLAMA -

Popularne

3 KOMENTARZE

  1. Zadał to pytanie jeden mieszkaniec gminy?? Ludzie wszyscy zadają to pytanie!! Poszaleliscie w tej gminie?? Zamiast za mieszkańcami to wy za kim jesteście? My mamy płacić za turystów??Ogarnijcie się to nie Warszawa!!

  2. Jak to jest w innych gminach połowę taniej no to unas chyba ktoś siedzi na niewłaściwym stanowisku albo działa na zasadzie kolesiostwa z firmą odbierającą odpady za chwilę wszyscy będą wywozić po nocach za krowi most nikt nie zapłaci i na tym się skończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-1.6 ° C
1 °
-3.4 °
92 %
3.4kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
2 °
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
%d bloggers like this: