18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR problemy z rogatkami kolejowymi.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kierowcy alarmują, że samoczynne rogatki kolejowe na ul. Chrzanowskiej w Zatorze w ciągu drogi 781 często nie działają!

 

Problemy z działaniem samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe kolejowym w Zatorze zdarzają się w ostatnich latach dość często. Miejsce to, gdzie działa linia Kraków- Skawina- Oświęcim jest niebezpieczne z powodu ograniczonej widoczności przy dojeździe do torowiska.

 

podolsze.pl/ Facebook
podolsze.pl/ Facebook

 

PKP Polskie Linie Kolejowe  potwierdzają, że w bieżącym roku miały miejsce dwie usterki rogatek. W styczniu doszło do uszkodzenia kabla, a w marcu – do uszkodzenia półrogatki przez kierującego pojazdem. Dodają, że usterki zostały naprawione w tym samym dniu.

PKP PLK, również informują, że ostatnie problemy z niezamykającymi się szablonami nie wynikały z usterek, a z powodu prac drogowych, które są wykonywane w tym rejonie.

Obecnie w Zatorze trwa budowa wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi. Dlatego w związku z przebudową kabli w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych należało wyłączyć samoczynne urządzenia sygnalizacji przejazdowej. Na ten czas przed przejazdami zostały postawione znaki B-20 „STOP”, a także tabliczki „Sygnalizacja uszkodzona” i „Rogatka uszkodzona”. Jak również wprowadzono punktowe ograniczenie prędkości do 20km/h oraz obowiązek podawania sygnału dźwiękowego „Baczność”.  – dodaje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK

 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

INFO: Gazeta Krakowska

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -