10.6 C
Zator
sobota, 25 marca 2023
- REKLAMA -

#ZATOR Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dziś (05.01.2023) o godzinie 7 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze w Rynku Głównym, gdzie samochód osobowy potrącił nastolatkę przechodzącą przez przejście dla pieszych.

Jak wstępnie ustalili policjanci 45 – letni mieszkaniec Zatora,  kierując samochodem  marki Opel, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 16 – letnią mieszkankę Zatora. W wyniku zdarzenia nastolatka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Po badaniach lekarskich została oddana pod opiekę rodziców.

Sprawca potrącenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację, w szczególności kiedy panują trudne warunki drogowe.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.6 ° C
13.7 °
9.6 °
84 %
4.7kmh
87 %
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
7 °
wt.
3 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -