8.9 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

#Zator Odblaskowa profilaktyka dla dzieci z Ukrainy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci prowadzą różnego rodzaju działania prewencyjne oraz profilaktyczne. Jednym z takich działań są prelekcje poruszające tematykę bezpieczeństwa dziecka i pieszego w ruchu drogowym.

Takie właśnie zajęcia przeprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze dla kilkudziesięciu dzieci z Ukrainy przebywających jako uchodźcy w jednym z ośrodków na terenie Zatora.

Podczas spotkania dzielnicowi omówili podstawowe zasady poruszania się pieszego po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone na wierzchnich ubraniach. Funkcjonariusze przypomnieli, że samodzielnie z drogi jako piesi dzieci mogą korzystać dopiero po ukończeniu siedmiu lat. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem – wskazując na obowiązek jazdy w foteliku. W trakcie pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu oraz podczas kontaktów z obcymi. Słuchacze dowiedzieli się, w jakich przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Ponadto mundurowi opowiedzieli dzieciom o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili charakter służby dzielnicowego, który będąc policjantem pierwszego kontaktu najczęściej spotyka się z mieszkańcami swojej dzielnicy, w tym również i tymi najmłodszymi.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi rozdali dzieciom opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Zator na rzecz podniesienia bezpieczeństwa pieszych. Rozdane zostały również opaski odblaskowe przekazane przez zatorskie parki rozrywki oraz firmy działające na terenie gminy Zator.

 

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.9 ° C
11.5 °
7.8 °
82 %
2kmh
100 %
pon.
9 °
wt.
17 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -