10.1 C
Zator
sobota, 1 października 2022
- REKLAMA -

#ZATOR Nie będzie planowanego przystanku „Energylandia”

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kilka lat temu pojawiła się propozycja PKP, by budować nowy przystanek, na granicy gmin Zator i Przeciszów. Na spotkaniu w Zatorze przedstawiciel PKP pokazywał wstępne szkice projektowe. Nieoficjalnie projekt ten nazywany był „przystankiem Energylandia”.

Niedawno odbyło się spotkanie w tej sprawie. Co ustalono? Przede wszystkim PKP wycofuje się z budowy nowego przystanku. – Drugi przystanek w odległości mniejszej niż kilometr od naszego dworca, mógłby doprowadzić do jego likwidacji. Od początku nie podobał mi się ten pomysł i dobrze, że PKP się z niego wycofało – mówi burmistrz Mariusz Makuch. Na spotkaniu ustalono, że zatorski przystanek zostanie przebudowany. Perony zostaną wydłużone do 400 metrów (obecnie mają 200 metrów), na początku i na końcu peronu wybudowane zostaną przejścia podziemne, będą nowe ławki, tablice, oświetlenie itd. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 10 mln złotych. Będą to środki PKP.

Co dalej z zaniedbanym budynkiem dworca? Na to jeszcze nie ma ani pomysłu, ani pieniędzy. Budynek jest własnością gminy i to gmina będzie musiała znaleźć najpierw pomysł na zagospodarowanie budynku, a potem pieniądze na jego realizację.

Info: Życie Zatora

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.1 ° C
11.8 °
8.9 °
81 %
7.7kmh
100 %
sob.
11 °
niedz.
15 °
pon.
10 °
wt.
14 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -