0.8 C
Zator
środa, 14 kwietnia 2021
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

#ZATOR Nie będzie planowanego przystanku „Energylandia”

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kilka lat temu pojawiła się propozycja PKP, by budować nowy przystanek, na granicy gmin Zator i Przeciszów. Na spotkaniu w Zatorze przedstawiciel PKP pokazywał wstępne szkice projektowe. Nieoficjalnie projekt ten nazywany był „przystankiem Energylandia”.

Niedawno odbyło się spotkanie w tej sprawie. Co ustalono? Przede wszystkim PKP wycofuje się z budowy nowego przystanku. – Drugi przystanek w odległości mniejszej niż kilometr od naszego dworca, mógłby doprowadzić do jego likwidacji. Od początku nie podobał mi się ten pomysł i dobrze, że PKP się z niego wycofało – mówi burmistrz Mariusz Makuch. Na spotkaniu ustalono, że zatorski przystanek zostanie przebudowany. Perony zostaną wydłużone do 400 metrów (obecnie mają 200 metrów), na początku i na końcu peronu wybudowane zostaną przejścia podziemne, będą nowe ławki, tablice, oświetlenie itd. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 10 mln złotych. Będą to środki PKP.

Co dalej z zaniedbanym budynkiem dworca? Na to jeszcze nie ma ani pomysłu, ani pieniędzy. Budynek jest własnością gminy i to gmina będzie musiała znaleźć najpierw pomysł na zagospodarowanie budynku, a potem pieniądze na jego realizację.

Info: Życie Zatora

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
słabe opady śniegu
0.8 ° C
1.7 °
0 °
100 %
1.5kmh
75 %
śr
3 °
czw
1 °
pt
2 °
sob
5 °
nie
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -