18.4 C
Zator
niedziela, 16 czerwca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Burmistrz i Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, podziękowali za wzorową postawę obywatelską

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Burmistrz Zatora pan Szymon Matyja oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec spotkali się z młodymi mieszkankami gminy Zator oraz ich rodzicami, aby podziękować za wzorową postawę obywatelską.

Dziś (28.05.2024) w Urzędzie Miasta Zator odbyło się spotkanie na które zaproszone zostały Nina Niesyczyńska wraz z mamą Barbarą oraz Julia Piela wraz z tatą Krzysztofem.  Nina i Julia kilka tygodni temu znalazły pieniądze na parkingu sklepowym. Bez chwili wahania całą gotówkę przekazały mamie jednej z nich. Pani Barbara plik banknotów błyskawicznie przekazała zatorskim policjantom. Dzięki tak szybkiemu i mądremu działaniu mieszkanek Zatora, funkcjonariusze mogli zgubę oddać zmartwionemu mieszkańcowi gminy Zator. Mężczyzna zgłosił się w komisariacie zaledwie kilkanaście minut później. Chciał powiadomić o zagubieniu 6800 złotych. Policjanci przekazali mu, że zguba już znajduje się w depozycie, po czym przekazali mu pieniądze.

Podczas spotkania Burmistrz i Komendant podkreślili, że zgubę udało się tak szybko zwrócić właścicielowi dzięki spostrzegawczości Niny i Julii oraz mądrej postawie pani Barbary. Takie zachowanie pokazało ich troskę o innego człowieka, który mógł bardzo potrzebować tych pieniędzy. Podziękowania na ręce młodych mieszkanek Zatora i ich rodziców złożyli również pani Anna Studencka Kierowniczka Działu Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Gminy Zator oraz asp. szt. Tadeusz Machniak pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze.

Nina, Julia oraz pani Barbara z rąk Burmistrza odebrały listy gratulacyjne oraz upominki, natomiast z rąk Komendanta otrzymały listy gratulacyjne i specjalne zaproszenie na indywidualne zwiedzanie oświęcimskiej komendy Policji.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.9 °
17.5 °
91 %
2.7kmh
96 %
niedz.
19 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -