11.4 C
Zator
niedziela, 26 marca 2023
- REKLAMA -

#ZATOR Bezpieczniej na drogach krajowych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W październiku br. dokonano odbioru robót polegających na wykonaniu doświetlenia 3 przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 44 w Zatorze. Jest to kontynuacja programu rozpoczętego w roku poprzednim.

Zadanie to na mocy porozumienia zostało dofinansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w kwocie 60 000,00 zł. Całkowity koszt Zadania to 90 000,00 zł (brutto).

Lepsza widoczność przejść zwiększa poziom bezpieczeństwa, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy szybciej robi się ciemno. Najlepszym sposobem na doświetlenie przejść jest ustawienie słupów bezpośrednio przy przejściu oraz ustawienie soczewek lamp pod odpowiednim kątem, by światło padało bezpośrednio na pasy namalowane na jezdni.

Priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, dlatego nadal będziemy zmierzać do tego, by większość przejść dla pieszych w ciągu dróg krajowych (ze względu na największe natężenia ruchu) na terenie naszej Gminy było wyposażonych w dedykowane doświetlenie.

Info: Urząd Miejski Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
11.4 ° C
14.2 °
9.6 °
51 %
7.3kmh
83 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
3 °
śr.
8 °
czw.
8 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -