11.4 C
Zator
środa, 12 czerwca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR „Bezpieczne Ferie 2023”. Policyjne prelekcje o bezpiecznym zimowym wypoczynku.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci prowadzą akcję prewencyjną pn. „Bezpieczne Ferie 2023”. W ostatnich dwóch tygodniach, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w Małopolsce, jednym z jej ważnych elementów były działania profilaktyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych.

W dniach (25 i 26.01.2023) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze przeprowadzili zajęcia dla dzieci z klas od 1 do 3 szkół podstawowych z Piotrowic, Przeciszowa, Graboszyc, Grodziska oraz Rudz.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych. Policjanci przestrzegali dzieci przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, rzekach, czy też przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic czy innych niebezpiecznych miejsc. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omówili również zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach. Podczas pogadanki nie zabrakło również ważnych i aktualnych przez cały rok tematów takich jak: bezpieczeństwo dzieci w domu oraz podczas kontaktów z osobami obcymi. Policjanci poruszyli zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, w którym również należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się po drogach szczególnie po zmroku kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez pieszych na wierzchnich ubraniach. Policjanci zaapelowali do dzieci, aby podróżując samochodem zawsze pamiętały o jeździe w fotelikach, a także zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Dzielnicowi opowiedzieli dzieciom również o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego, który będąc policjantem pierwszego kontaktu najczęściej spotyka się z mieszkańcami swojej dzielnicy, w tym również i tymi najmłodszymi.

Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali opaski odblaskowe oraz ulotki o tematyce bezpieczeństwa dziecka podczas ferii zimowych.

Policjanci życzą dzieciom bezpiecznego u udanego zimowego wypoczynku.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11.4 ° C
14.1 °
8.8 °
91 %
1.4kmh
100 %
śr.
11 °
czw.
14 °
pt.
19 °
sob.
24 °
niedz.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -