11.5 C
Zator
poniedziałek, 5 czerwca 2023
- REKLAMA -

#WOŹNIKI Remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach zakończony

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W poniedziałek (21.10) nastąpił długo wyczekiwany moment odbioru prac remontowych przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach. Wójt gminy Tomice Witold Grabowski, przedstawiciele GS „Samopomoc Chłopska”, inspektor nadzoru oraz właściciel firmy budowlanej dokonali komisyjnego przeglądu przeprowadzonych robót.

Prace przy remizie były możliwe dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” ogłoszonego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie i środkom otrzymanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki tegorocznym dotacjom udało się wyremontować schody wejściowe i wykonać przy nich balustradę stalową, wyremontować odwodnienie wód opadowych i wykonać opaskę z kostki brukowej wokół budynku, odnowić klatkę schodową, a przede wszystkim wykonać termomodernizację całego budynku i nowy odcinek chodnika przed remizą z kostki brukowej, która zastąpiła stare płyty chodnikowe. Całość prac wykonanych w tym roku zamknęła się kwotą 250.632,00 zł, z tego pozyskano 63,670,00 zł środków zewnętrznych.

Trzeba też pamiętać, że z zeszłorocznym pierwszym etapie prac wykonano zadaszenie nad wejściami i odprowadzenie wód odpadowych rynnami, docieplono strop w budynku, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, zamontowano nowe parapety oraz wymalowano dach wraz z elementami odwodnienia, rurami osłonowymi i podbitką. Na ten cel Gmina wydatkowała 163.661,00 zł.

Remiza dawniej:

Remiza dziś:

Źródło: tomice.pl

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
13.5 °
10 °
84 %
2.5kmh
65 %
pon.
21 °
wt.
15 °
śr.
19 °
czw.
22 °
pt.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -