0.2 C
Zator
piątek, 3 lutego 2023
- REKLAMA -

Włącz się do udziału w tworzeniu archiwum społecznego Gminy Zator.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Szanowni Państwo,

W dniach od 12 do 18 września br. Gmina Zator we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie organizuje II Zatorski Tydzień Naukowców. W ramach tego wydarzenia zaplanowaliśmy dla Państwa wykłady, konferencje, spotkania oraz wywiady z mieszkańcami. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej zator.pl.

Podczas Zatorskiego Tygodnia Naukowców Urząd Miejski w Zatorze wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie,  Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury tworzyć będzie archiwum społeczne Gminy Zator. Gromadzone, dokumentowane i digitalizowane będą ślady naszej przeszłości w tym zdjęcia, wspomnienia czy rodzinne pamiątki. Szczególnie ważnym dla nas jest utrwalenie historii codzienności naszych mieszkańców poprzez organizowane wywiady i rozmowy. Gorąco Państwa zachęcamy do włączenia się i współtworzenie archiwum społecznego Gminy Zator. Osoby zainteresowane udziałem i podzieleniem się rodzinnymi archiwaliami, wiedzą oraz wspomnieniami proszone są o kontakt z Działem Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Zatorze pod nr tel. 33 8421 215 wew. 16. Wywiady i spotkania z mieszkańcami odbędą się w pomieszczeniach budynku Rynek 2.

Szanowni Państwo poszukujemy zarówno zdjęć z rodzinnych albumów i dokumentów z archiwów domowych, jak również relacji przybliżających życie codzienne oraz historię osób, których losy splotły się z tymi miejscami. Z fotografii i innych archiwaliów udostępnionych przez osoby prywatne do digitalizacji oraz z nagrań relacji mieszkańców powstanie cyfrowa baza materiałów, która umożliwi nie tylko pogłębienie wiedzy o przeszłości oraz tożsamości Gminy Zator, ale także da możliwość poznania bliżej historii ludzi, którzy postanowili tutaj żyć, założyć rodzinę oraz realizować swoje pasje.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się i udziału w tworzeniu archiwum społecznego Gminy Zator.

Burmistrz Zatora
Mariusz Makuch

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
0.2 ° C
2.1 °
-2.3 °
87 %
4.4kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
2 °
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -