12.5 C
Zator
wtorek, 27 lutego 2024
- REKLAMA -

Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

24 września to data, którą mieszkańcy Zatora i okolic z niecierpliwością wyczekiwali. Na malowniczym łowisku „Podolsze” odbyły się Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe, pełne smaku, kultury i wspaniałej zabawy. To wydarzenie przyciągnęło miłośników ryb i tradycyjnej kuchni oraz tych, którzy pragnęli spędzić niezapomnianą niedzielę na łonie przyrody.

O godzinie 11:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Żniw Karpiowych, które już na samym początku wprowadziło nas w magiczną atmosferę tego dnia. Występ Zespołu Dziecięcego z Gminy Stryszów, koncerty Marii Wnęk i Gabrieli Wawro z Gminy Spytkowice, a także Zespołu Śpiewaczego „Woźniczanki”, Julii Meus i Mileny Skrzyńskiej z Gminy Tomice dostarczyły wielu emocji i uśmiechów. Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Zatora był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do zdrowej rywalizacji i integracji społeczności 🙂

Nie brakowało także atrakcji kulinarnych. Na straganach kulinarnych można było znaleźć prawdziwe perełki smakowe. Kuchnia na stawach zaprezentowała pokaz kulinarny Witolda Mondrego, zwycięzcy ósmej edycji „Hell’s Kitchen Polska”. Degustacja potraw oraz konkurs niespodzianka dostarczyły nie tylko wrażeń smakowych, ale także emocji. Stoiska kulinarne z Doliny Karpia, takie jak KGGiW Podolsze, KGW Smolice, KGiGW Rudze, KGW Łowiczki, KGW Stronianie i KGW „Nowe Dwory”, zaserwowały tradycyjne smakołyki.

Jabłecznik, pizza z karpiem wędzonym, chleb, rogale drożdżowe z jabłkiem i cynamonem oraz karp wędzony z Ośrodka Wypoczynkowego „Karpik” w Graboszycach to tylko niektóre przysmaki, które cieszyły podniebienia uczestników.

Podczas tego wydarzenia nie zabrakło także rozrywki dla najmłodszych. Ogródek zabaw dla dzieci, malowanie rybek oraz Zatorska Kuźnia artystyczna dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i kreatywnej zabawy.

Dla tych, którzy nie mieli okazji być na miejscu, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

Zdjęcia autorstwa: Kulturalny Powiat

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
12.5 ° C
14.3 °
11.3 °
71 %
1.2kmh
100 %
wt.
12 °
śr.
11 °
czw.
14 °
pt.
15 °
sob.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -