22.1 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Wielki sukces niedzielnego pikniku charytatywnego dla Jasia Leśniaka.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Na boisku w Palczowicach mieszkańcy Doliny Karpia wzięli udział w meczu i pikniku charytatywnym dla Janka Leśniaka, podopiecznego stowarzyszenia Pozytywni.

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach. Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Malutki Jaś tylko, co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie. Dzieciątko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała.
Złe wiadomości spływały i dalej spływają na rodziców lawinowo. Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się też, że chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Członkowie stowarzyszenia Pozytywni z Oświęcimia postanowili pomóc chłopcu, na pikniku do skarbonek zbierali fundusze na jego rehabilitację.

Do skarbon trafiło 25 706,71 złotych

Podczas wydarzenia goście mieli okazję obejrzeć międzykontynentalny mecz między reprezentacją Doliny Karpia, a TVP Kraków. Nie wynik meczu był najważniejszy, a dobra zabawa dla małego Jasia z Laskowej.

Na scenie wystąpili Małgorzata Szybista oraz zespół Dziki Acoustic. Goście mogli też posłuchać muzyki afrykańskiej.

Niewątpliwą atrakcją były pokazy strażackie i policyjne, ogródek zabaw, przejażdżki bryczką, festiwal kolorów i pyszności przygotowane między innymi przez stowarzyszenie Trzewoje.

Pozytywni kończą zbiórkę dla Janka

„Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy dla naszego podopiecznego. Od 3 września chcieliśmy, by na konto Janka Leśniaka trafiło 25 tysięcy złotych” – mówi Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni w Oświęcimiu.

Zaplanowali trzy wydarzenia plus aukcje internetowe, które prowadzą w mediach społecznościowych od marca 2020 roku dla każdego podopiecznego.

„Nie spodziewaliśmy się, że w ciągu miesiąca wspaniali ludzie podarują Jankowi aż 72 tysiące złotych. Bardzo dziękujemy w imieniu rodziny chłopca” – dodaje Magdalena Kapica.

Pozytywni dodają również, że wszystkie działania prowadzą społecznie, czyli nie pobierają za nie żadnych wynagrodzeń.

Organizatorem meczu była szkoła Dolina Karpia English School, pikniku Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Zbiórką funduszy zajęło się stowarzyszenie Pozytywni.

Fotorelacja do obejrzenia:https://www.zator.pl/urzad/aktualnosci/Prawie-26-tysiecy-dla-Janka-Lesniaka/idn:5328/stg1018:1.html#galeria1018

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
22.1 ° C
23.4 °
20.3 °
59 %
2.8kmh
0 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -