8.6 C
Zator
czwartek, 13 czerwca 2024
- REKLAMA -

Utrudnienia w związku z organizacją Święta Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Urząd Miejski w Zatorze oraz Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze informują o utrudnieniach w ruchu drogowym, które wystąpią na terenie Gminy Zator w dniach 1-2 lipca 2023 roku, ze względu na organizację na Rynku w Zatorze imprezy Święto Karpia.

Rynek w Zatorze będzie całkowicie zamknięty dla ruchu na odcinku od skrzyżowania DK nr 44 z DK nr 28 (ul. Oświęcimska, ul. T. Kościuszki, ul. Krakowska) do skrzyżowania DK nr 28 (ul. Wadowicka) z ul. Jana Pawła II, w następujących godzinach:

Sobota 1 lipca 2023 – w godz. 15.00 – 23:30

Niedziela 2 lipca 2023 – w godz. 15.00 – 22:30

Objazd dla kierunku Wadowice – Oświęcim, Kraków, Chrzanów, Spytkowice zostanie poprowadzony drogą gminną oraz drogą powiatową przez miejscowości Grodzisko, Trzebieńczyce, Laskowa. Natomiast objazd dla kierunku Andrychów – Chrzanów, Oświęcim, Kraków drogami gminnymi – ul. Jana Pawła II / ul. Księstwa Zatorskiego i ul. Juliusza Słowackiego, Królewska, Władysława Grabskiego.

W miejscach objazdów zostanie ustawione dokładne oznakowanie informujące o zmianie organizacji ruchu. Na dwóch głównych skrzyżowaniach będą znajdowały się również patrole służb, które w razie konieczności będą udzielały bliższych informacji o objazdach.

W związku z tym w tych godzinach dotychczasowy postój taksówek osobowych przy Placu Kościuszki będzie niedostępny.

W tym czasie taksówki będą mogły parkować (oczekiwać na pasażerów) przy ul. Kongresowej, na prawej części parkingu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Miejsce to będzie wydzielone, zabezpieczone i oznakowane tak, aby nie wjeżdżały tam inne pojazdy, za wyjątkiem pojazdów ROK i TAXI.

Poza wymienionymi wyżej godzinami, jezdnia i parking TAXI przy Placu Kościuszki będą przejezdne i dostępne dla zainteresowanych.

Za wszelkie niedogodności wynikłe z wprowadzenia w/w objazdów przepraszamy – czytamy w komunikacie Burmistrza Zatora i Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury.

Prócz tego, w związku z instalacją lunaparku, od  27 czerwca, od godz. 20:00 do wtorku 4 lipca zamknięty będzie parking i ulica Kościuszki w Zatorze.

Od piątku 30 czerwca, od godz. 15:00 do poniedziałku 3 lipca zamknięty będzie Plac Józefa Piłsudskiego.

Mapa objazdów:

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
8.6 ° C
12.5 °
7.2 °
89 %
1.1kmh
77 %
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
19 °
sob.
24 °
niedz.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -