16.2 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

Upały stanowią zagrożenie dla dzieci oraz zwierząt pozostawionych w zamkniętych samochodach. Nie bójmy się reagować na takie przypadki!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zamkniętych pojazdach. W takiej sytuacji pociecha lub pupil mogą być narażone na przegrzanie, a nawet śmierć.

Aby choć trochę uświadomić sobie jaka temperatura panuje we wnętrzu rozgrzanego samochodu wystarczy przypomnieć sobie własne odczucie, gdy latem wsiadamy do nagrzanego pojazdu. Gorące fotele, zaduch panujące we wnętrzu samochodu uniemożliwiają natychmiastową jazdę, wiec wietrzymy wnętrze i włączamy klimatyzację. Jednakże dziecko lub zwierzę pozostawione w zamkniętym samochodzie jest całkowicie bezbronne.

Apelujemy o rozsądek do opiekunów dzieci oraz właścicieli zwierząt, aby zawsze pamiętali o ich bezpieczeństwie. Przypominamy, że za narażanie na utratę życia lub zdrowia dziecka grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Apelujemy do osób postronnych, aby reagowały na przypadki, gdy dziecko lub zwierzę znajdują się  w rozgrzanym pojeździe. Wystarczy wezwać służby ratunkowe pod numer alarmowy 112. Natomiast w chwili, gdy życie dziecka lub zwierzęcia jest zagrożone, należy działać natychmiast wybijając szybę. W takich przypadkach możemy wezwać do pomocy osoby postronne. Możemy również tuż przed wybiciem szyby nagrać krótki filmik lub zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, co będzie stanowiło dowód przeciwko opiekunowi, ukazujący w jakim stanie było dziecko czy zwierzę, w chwili podejmowania obywatelskiej interwencji.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
16.2 ° C
19.1 °
14.5 °
90 %
2.7kmh
96 %
sob.
15 °
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -