-0.6 C
Zator
środa, 30 listopada 2022
- REKLAMA -

Ukazała się książka o rodzie Brandysów z Graboszyc

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W Skawinie została niedawno wydana książka przedstawiająca dzieje słynnego rodu Brandysów herbu Radwan – właścicieli wielu majątków ziemskich w okolicy i budowniczych Zamku w Graboszycach. Autorami publikacji są: Adrian Musiał – młody regionalista pochodzący z Kalwarii Zebrzydowskiej i Zuzanna Wędzicha – znana działaczka społeczna z Wielkich Dróg (gm. Skawina).

Książka przedstawia dzieje rodu począwszy od średniowiecza, kiedy pierwsi Brandysowie przybyli na ziemie Księstwa Oświęcimsko-Zatorskiego, aż do II Wojny Światowej, podczas której zmarł ostatni właściciel ziemski z tej rodziny w naszym regionie. Publikacja oparta jest na bogatym materiale źródłowym zbieranym od lat przez działaczy regionalnych ze Skawiny i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Autorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Ziemi Zatorskiej na prezentację książki, która odbędzie się w niedzielę 16 października br o godz. 16:00. w Pałacyku „Sokół” w Skawinie przy ul. A. Mickiewicza 7. Podczas uroczystości będzie możliwość nabycia publikacji. Szczegóły na plakacie.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
0.4 °
-1.4 °
89 %
2kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
3 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -