7.1 C
Zator
piątek, 19 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

To już koniec wakacji. Czas zadbać o bezpieczeństwo uczniów

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Działalność policjantów w tej sprawie rozpoczęła się już w połowie sierpnia. Na pierwszy rzut poszły przejścia dla pieszych w rejonie szkół oraz przystanków, gdzie zatrzymują się autobusy dowożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzali, czy przejścia są należycie oznakowane. Poddano kontroli również inne urządzenia ochronne mogące przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 1 września 2014 działalność policjantów w powiecie oświęcimskim będzie szczególnie widoczna. W pobliżu szkół stacjonować będą patrole, które zrobią wszystko, aby pomóc uczniom w bezproblemowym pokonaniu drogi do szkoły. Kontrolowana będzie prędkość pojazdów i obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach.

W klasach pierwszych szkół podstawowych policjanci pojawią się osobiście, aby przeprowadzić prelekcję nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które zaczynają swoją edukację, szczególnie potrzebują przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, tym bardziej ze strony autorytetów.

Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na to, czy nasze dzieci poza domem są bezpieczne. Przypominajmy o zachowaniu ostrożności na drodze i sami dawajmy dobry przykład. Wtedy na pewno ten rok szkolny minie pod znakiem spokoju i radości.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
9.8 °
4.9 °
58 %
5.2kmh
66 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -