14.2 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

#SPYTKOWICE Odkrywamy Skarby Doliny Karpia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia zapraszamy dzisiaj w podróż po miejscach wyróżnionych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Spytkowice.

Gmina Spytkowice położona w powiecie wadowickim jest doskonałą bazą wypadową do okolicznych zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Ukształtowanie terenu sprawia, że jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Starorzecza i stawy rybne zamieszkuje całe bogactwo gatunków zwierząt i roślin. To prawdziwa gratka dla ornitologów i miłośników przyrody!

Witrażowych kompozycji będących symbolem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Spytkowice można szukać w 2 miejscach:

– w Pasiece na Zastawiu w Miejscu

–  oraz w Restauracji Resto w Półwsi.

Wycieczkę rozpoczniemy odkrywając tradycje pszczelarskie Doliny Karpia w Pasiece na Zastawiu w Miejscu, której właściciele prowadzą warsztaty pszczelarskie!

W ramach warsztatów wspólnie z prowadzącym można wykonać własną ramkę pszczelą, poznać budowę tradycyjnego ula oraz przekonać się, że pszczoły produkują nie tylko miód, ale i inne skarby. Największą atrakcją warsztatów jest założenie specjalnego stroju pszczelarza oraz podziwianie pracy pszczół na pasieczysku.

W trakcie warsztatów warto spróbować wytwarzanego w pasiece miodu rzepakowego nektarowego, który tak samo jak warsztaty posiada prestiżowy znak marki lokalnej Dolina Karpia. Miód ten zbierany jest przez pszczoły z upraw rzepaku położonych na obszarze chronionym NATURA2000, wyróżnia się wspaniałym smakiem i tradycyjnym sposobem produkcji.

Po dużej dawce wiedzy i słodkości zapraszamy do Restauracji Resto w Półwsi, gdzie znajduje się specjalne Menu Regionalne odznaczone znakiem marki lokalnej Dolina Karpia, a w nim przepyszny i inny niż wszystkie burger z karpiem! Burgery oraz wiele innych smakołyków przyrządzanych jest z lokalnego karpia czy pstrąga. Warto spróbować choć jednej pozycji z Menu Regionalnego, aby poczuć wspaniały smak tradycyjnych dań w nowoczesnych i autorskich odsłonach.

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.nazastawiu.pl,
www.resto-restauracja.plwww.dolinakarpia.eu.

Za tydzień zapraszamy do kolejnej gminy, tym razem skarbów marki lokalnej będziemy szukać w Przeciszowie!

Zdjęcia: Marcin Gałek

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
14.2 ° C
18.1 °
11.9 °
51 %
6.9kmh
100 %
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
7 °
pon.
1 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -