12.9 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

Sprzedają alkohol nieletnim. Nie pozostaną bezkarni

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 4 września 2014 policjanci zatrzymali w Kętach nieletnich spożywających alkohol w miejscu publicznym. Konsekwencje w tej sprawie poniesie również ekspedientka, która sprzedała piwo nastolatkom.

Około godziny 14:00 na osiedlu 700-lecia patrol Straży Miejskich zauważył czterech młodzieńców spożywających alkohol. Strażnicy udali się w ich kierunku, aby wylegitymować podejrzanych. Okazało się, że są w wieku od 16 do 17 lat. Naturalnym następstwem tego odkrycia było zatrzymanie nieletnich oraz ustalenie, skąd wzięli piwa.

Wkrótce wyszło na jaw, że czteropak piw został kupiony w jednym z kęckich sklepów. Policjanci udali się na miejsce, gdzie ustalili tożsamość 26-letniej ekspedientki, po czym przewieźli ją do kęckiego komisariatu, podobnie jak wcześniej nastolatków złapanych na gorącym uczynku.

Odnośnie nieletnich będzie się toczyć postępowanie w Sądzie Rejonowym Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Sprzedawczyni, która złamała prawo, odpowie za sprzedaż alkoholu i papierosów osobom niepełnoletnim. Sklep jest również zagrożony cofnięciem koncesji na sprzedaż alkoholu przez Urząd Miasta i Gminy Kęty.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
12.9 ° C
15.6 °
10.2 °
60 %
6.6kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -