fot. KPP Oświęcim
- Reklama - strony internetowe dla noclegów

W dniu 4 września 2014 policjanci zatrzymali w Kętach nieletnich spożywających alkohol w miejscu publicznym. Konsekwencje w tej sprawie poniesie również ekspedientka, która sprzedała piwo nastolatkom.

Około godziny 14:00 na osiedlu 700-lecia patrol Straży Miejskich zauważył czterech młodzieńców spożywających alkohol. Strażnicy udali się w ich kierunku, aby wylegitymować podejrzanych. Okazało się, że są w wieku od 16 do 17 lat. Naturalnym następstwem tego odkrycia było zatrzymanie nieletnich oraz ustalenie, skąd wzięli piwa.

Wkrótce wyszło na jaw, że czteropak piw został kupiony w jednym z kęckich sklepów. Policjanci udali się na miejsce, gdzie ustalili tożsamość 26-letniej ekspedientki, po czym przewieźli ją do kęckiego komisariatu, podobnie jak wcześniej nastolatków złapanych na gorącym uczynku.

Odnośnie nieletnich będzie się toczyć postępowanie w Sądzie Rejonowym Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Sprzedawczyni, która złamała prawo, odpowie za sprzedaż alkoholu i papierosów osobom niepełnoletnim. Sklep jest również zagrożony cofnięciem koncesji na sprzedaż alkoholu przez Urząd Miasta i Gminy Kęty.

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here