20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Sobotnie warsztaty dla kadry zuchowej w Zatorze. Relacja

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W sobotę 6 kwietnia 2024 r. w Zatorze miały miejsce warsztaty dla kadry zuchowej „POCZUJ TO! zorganizowane przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło przybocznych i drużynowych, którzy na co dzień pełnią funkcję w gromadach zuchowych w Hufcu Ziemi Wadowickiej ZHP, gotowych do doskonalenia się i wymiany doświadczeń w zakresie pracy z najmłodszymi członkami ZHP – zuchami.

Celem warsztatów było nie tylko przekazanie praktycznej wiedzy z metodyki zuchowej, ale inspirowanie kadry do tworzenia przyjaznego i rozwijającego środowiska dla zuchów.

Podczas warsztatów omawiane były różnorodne formy pracy z zuchami oraz przeprowadzone zostały aktywizujące gry i zabawy. Uczestnicy poznali ciekawe techniki i pomysły na majsterki, które z pewnością zachęcą zuchy do eksplorowania swoich zainteresowań oraz umiejętności praktycznych.

Przypomniane zostały również podstawy wychowawcze w pracy z zuchami czyli Prawo Zucha. Jest to zbiór zasad i wartości, które są niezwykle istotne dla rozwoju moralnego i społecznego każdego zucha. Stworzyliśmy karty różnych sprawności, które pozwalają zuchom rozwijanie swoich zainteresowań oraz wspierają ich rozwój w zakresie samodzielnego podejmowania działań w określonej, wybranej przez niego dziedzinie.

Kolejnym elementem warsztatów były zajęcia ze służby z zuchami, która ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności praktycznych, ale przede wszystkim budowanie u zuchów ich społecznej odpowiedzialności i empatii wobec innych. Wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku, gdzie postanowiliśmy posprzątać znalezione po drodze śmieci. Taką aktywność śmiało mogą podjąć zuchy w ramach pożytecznych prac, czyli służby.

Podsumowując, warsztaty dla kadry zuchowej nie tylko dostarczyły praktycznej wiedzy
i umiejętności, ale także stanowiły wyjątkową okazję do budowania społeczności oraz inspirujących dyskusji, wymiany doświadczeń na różne tematy, które są niezwykle ważne w kształtowaniu przyszłości zuchów w Hufcu Ziemi Wadowickiej, czyli na terenie powiatu wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego.

Dzięki zaangażowaniu i zaufaniu kadry jestem pewna, że przyszłe pokolenia będą miały okazję rozwijać się w atmosferze wsparcia
i inspiracji.

Info: przewodniczka Adriana Kajdas

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -