Zator
piątek, 29 marca 2024

Puchar Polski MTB 2021 – Jastrzębie Zdrój [FOTO]

Musisz przeczytać

Co to był za tydzień! Zawodnicy UKS Sokół wystartowali, aż w 5 wyścigach kolarskich w ciągu ostatnich 8 dni, oraz w dwóch zawodach lekkoatletycznych.

Po Białymstoku i Akademickich Mistrzostwach Polski, ekipa UKS Sokół wybrała się na kolejny, trzeci już Puchar Polski. Tym razem areną zmagań była dosyć wymagająca trasa w Jastrzębiu Zdroju.

W zawodach wystartowaliśmy dziesięcioosobowym składem: Gabriela, Kacper I, Kacper II, Dawid, Miłosz, Mateusz I, Mateusz II, Maciek i Szymon, a wśród dzieci zadebiutowała Rita Drożdż z Graboszyc.

W wyścigu młodzików swój debiut w PP miał Mateusz Drożdż. Ukończył wyścig na 62 pozycji wśród ponad 80 młodzików, którzy ukończyli wyścig.
W kategorii Junior młodszy znakomicie walczył Dawid Śliwiński. Rozpoczynając wyścig z końca stawki, przebił się aż na 12 pozycję  – co jest jego najlepszym wynikiem podczas pucharowych startów. Nasi debiutanci, Kacper Nidecki i Szymon Grabowski dzielnie walczyli na trasie, ale tylko Szymon ukończył wyścig. Kacper wykonał widowiskowy skok, jednak lądowanie nie należało do udanych i bezbolesnych. Choć najbardziej ucierpiał rower, co spowodowało wycofanie się z wyścigu.

Również najlepszy swój życiowy wynik odnotował drugi z naszych Kacprów. W bardzo mocno obsadzonej kategorii juniorów, nasz reprezentant dociera na 7 pozycji. To naprawdę spory sukces i progres wyników. Również w tej kategorii Mateusz Piechocki zajmuje 21 miejsce. Nasz wychowanek – Maks Wiśniowski również odnotował życiówkę, zajmując drugie miejsce wśród juniorów!

W elicie kobiet od startu do mety na pierwszej pozycji podróżowała Gabriela Wojtyła.

W połączonym wyścigu elity i U23  Maciej i Miłosz zajęli odpowiednio 11 i 14 lokatę.

Nasza drużyna zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, wśród 26 sklasyfikowanych klubów z Polski i Czech

Kolejny Puchar Polski już w najbliższy weekend w Wałbrzychu.

INFO: UM Zator