20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Przedszkolaki z Palczowic zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa i służbą policjanta

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W czwartek (18.04.2024) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie grupę  przedszkolaków oraz ich wychowawczynie z Przedszkola w Palczowicach. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze służbą policjantów różnych pionów, a także obejrzały wnętrza Komisariatu Policji w Zatorze oraz policyjny sprzęt wykorzystywany w służbie.

Podczas spotkania dzielnicowi przypomnieli przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa dziecka, których należy przestrzegać w miejscu zamieszkania, na drodze, w podróży, na placu zabaw oraz w Internecie. Aby utrwalić zdobytą wiedzę dzieciom zaprezentowano animowany film profilaktyczny pt. „Bezpieczne zachowania”, poruszający tematykę bezpieczeństwa dziecka.

Następnie policjanci przedstawili młodym mieszkańcom Palczowic poszczególne elementy munduru i wyposażenia służbowego. Przedszkolaki chętnie oglądały policyjny sprzęt i przymierzały umundurowanie.

Oprowadzając dzieci po budynku komisariatu Policji policjanci opowiadali o przeznaczeniu konkretnych pomieszczeń, a także zadaniach które realizują funkcjonariusze Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie na parkingu policyjnym mundurowi zaprezentowali dzieciom radiowóz.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi wręczyli dzieciom malowanki profilaktyczne oraz opaski odblaskowe ufundowane przez gminę Zator, życząc bezpieczeństwa, na co dzień. Z kolei przedszkolaki wręczyły policjantom dyplomy z podziękowaniami i życzyły spokojnej oraz bezpiecznej służby, a także złapania wszystkich przestępców.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -